Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polscy kickboxerzy walczą w Mistrzostwach Świata

włącz .

W Dublinie, stolicy Irlandii zaczynają się Mistrzostwa Świata w kickboxingu. Reprezentacja Polski w formule full contact jest liczna i ma duże szanse na sukcesy. Trzymamy kciuki za dobre i zwycięskie pojedynki Polaków i mamy nadzieję, że wrócą z wieloma medalami. Oto krótkie biogramy wybranych reprezentantów Polski:

Gabriela Bednarowicz– srebrna medalistka Pucharu Polski z 2014 roku w formule low kick. Na co dzień jej trenerem jest były reprezentant Polski w kick-boxingu, Marek Soboń.

Emila Czerwińska – jest zawodniczką Kadry Narodowej od 2009 roku. Swoją przygodę z kickboxingiem zaczęła w 2007. W tym roku Emila zdobyła już brąz na Pucharze Świata w Dublinie oraz złoto na Pucharze Europy w Alleborgu.

Wanesa Nogaj – poza kick-boxingiem trenuje również boks, w którym zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski seniorek w ubiegłym roku. W tym roku na pucharze w Oslo przywiozła także złoty medal.

Wojciech Peryt – jeden z najbardziej doświadczonych zawodników formuły full contact, od wielu lat wygrywa mistrzostwa Polski, ma też sporo sukcesów na arenie międzynarodowej. Na ostatnich Mistrzostwach Europy zajął drugie miejsce w formule full-contact.

Paulina Frankowska – od 2007 r zawodniczka kadry narodowej, Mistrzyni Europy z 2012, medalistka Mistrzostw Świata; w tym roku zdobyła złoto na Pucharze Świata w Austrii oraz brąz na Pucharze Świata w Irlandii

Jakub Pokusa – jeszcze do niedawna junior, obecnie z powodzeniem radzi sobie w seniorskim kick-boxingu. Na co dzień trenuje w KSW Szczecinek. Na marcowym Pucharze Świata Irish Open w Dublinie zajął pierwsze miejsce w formule full-contact (63,5 kg).

Robert Niedźwiedzki– zawodnik Ziętek Team Brzeziny, podobnie jak Jakub Pokusa zdobywca Pucharu Świata w Dublinie (kat. Do 57 kg.) Jest to jego największy sukces w karierze seniorskiej.

Piotr Odważny– na co dzień dba o porządek w stolicy wielkopolski, gdzie jest policjantem w Oddziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej. Tegoroczny Mistrz Polski w kick-boxingu w swojej wadze -76 kg.

Robert Krasoń– obecny Mistrz Polski w formule full contact w kategorii do 75 kg. Zawodnik Tom Center Piotrków Trybunalski.

Mateusz Kubiszyn– kolejny Mistrz Polski w swojej kategorii wagowej (do 86 kg.) W ostatnim starcie kontrolnym w Pucharze Świata we włoskim Rimini zajął drugie miejsce.

Zawodnicy nie znaleźli się w kadrze przez przypadek. Za ich przygotowanie odpowiedzialny był Radosław Laskowski – trener kadry narodowej full contact oraz trener klubu KKS Sporty Walki Poznań. Dzięki współpracy z licznymi sponsorami (zarówno osobami prywatnymi, jak i większymi przedsiębiorcami) takimi jak: Ali Baba, Skoda Auto LAB, Bite&Fight, Grundfos - „Poland Full Contact Team”, jako jedyna z reprezentowanych przez Polaków drużyn kickboxingu wzięła udział w wielu zgrupowaniach (Zielona Góra, Piotrków Trybunalski, Poznań, Zakopane, Lubaczów), dwóch Pucharach Świata (Irish Open, Best Fighter) oraz dwóch Pucharach Europy (Dania, Norwegia). Z każdego wyjazdu zawodnicy wracali wzbogaceni o kolejne tytuły mistrzowskie oraz cenne wskazówki dotyczące sposobu walki.

O nastroje przed czempionatem zapytaliśmy kilku kadrowiczów:

Jakub Pokusa: Na trzy dni przed wagą czuje się dobrze, jestem w trakcie łapania świeżości. Do Dublina jadę walczyć o tytuł Mistrza Świata. Nie wiem, kto może być najtrudniejszym przeciwnikiem, myślę ze każdy będzie reprezentował wysoki poziom.

Emilia Czerwińska: Ja się czuję dobrze. Waga zrobiona, szanse na  medal wysokie. Jedyne, kto mi zagraża to Jenna Puurunen z Finlandii.

Ewa Dobosz-Bulanda: Przygotowana jestem na 100%, ale wszystko zależy od losowania i szczęścia. Waga jest, nawet zapas wiec lot bez stresu.

Jakub Kozera: Do Dublina jadę nastawiony na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Jestem w życiowej formie, nie dokuczają mi kontuzje wiec myślę, ze z odrobiną szczęścia jest to w moim zasięgu. Większość swoich przeciwników znam i są w moim zasięgu

Mateusz Kubiszyn: Na MŚ jadę po złoto. Jest szczyt formy, waga już zrobiona, więc teraz już zaczął się okres pełnej regeneracji. Nikt nie jest dla mnie największym przeciwnikiem, to mnie się mają bać. Z Dublina raz wróciłem na tarczy, teraz wrócę, jako zwycięzca! 

Paulina Frankowska:Ja niestety jadę tylko, jako kibic z uwagi na skręcone kolano, które zgotowała mi przeciwniczka podczas Mistrzostw Polski w maju. Mimo, że ze sportu zostałam wykluczona na rok czasu gorąco kibicuję całemu mojemu teamowi. Nie wyobrażam sobie nie być tam z nimi. Jadę robić zdjęcia i kręcić ich walki, abyśmy mieli miłą pamiątkę.

Kacper Frątczak:Mistrzostwa Świata w Dublinie są dla mnie  priorytetem. Ciężko przepracowałem cały rok przygotowując się min. do tych zawodów. Aktualnie czuję się świetnie, lecę do Irlandii z walecznym nastawieniem, żeby godnie reprezentować nasz kraj z orzełkiem na piersi. Chcę dać z siebie wszystko i wywalczyć Mistrzowski tytuł!

Robert Niedźwiedzki:Nie wiem jak to jest walczyć na Mistrzostwach Świata, bo to mój debiut,  ale jestem pełen optymizmu i zaprezentuje naszą Reprezentację jak nigdy do tej pory .

Kamil Dajwłowski: Wszystkie przygotowania szły po mojej myśli. Dużo i ciężko trenowałem przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata. Jadę tam, aby wygrać i jestem przekonany, że mam odpowiednie narzędzia, aby to zrobić.

Anna Kołodziejska:Długi czas sumiennie przepracowałam przygotowując się do Mistrzostw. Przeprowadziłam się do Poznania by trenować pod okiem trenerów kadry. Czuję się gotowa i głodna walki. Jadę po złoto. Pytanie, co zrobiły przeciwniczki, by spróbować mnie zatrzymać.

Natalia Biernasiak: Dtart w Mistrzostwach Świata jest ogromnym wyróżnieniem i cieszę się ze mogę wystartować w tak poważnej imprezie sportowej. Pomimo że to będzie mój debiut mam nadzieje, że pokaże się z jak najlepszej strony, oraz cieszę się ze będę mogła godnie reprezentować nasz kraj w Dublinie.

Karolina Dziedzic:Mistrzostwa Świata w Dublinie to mega wyróżnienie, jadę tam zrealizować plan na złoto! Bardzo chciałabym skrzyżować swoje rękawice z Norweżką i zrewanżować się za poprzednie walki. Na tych Mistrzostwach pokaże, na co mnie stać i kto rządzi w kategorii minus 70kg.