Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Figo Szymanowski sparuje w dobrowym towarzystwie

włącz .

Zawodnik poznańskiego Our Team Poznań 16 letni Adrian FIGO Szymanowski od niedzieli 12 lipca przebywa na klubowym obozie w nadbałtyckim Mielenku. To jeden z elementów w bezpośrednich przygotowaniach startowych do Mistrzostw Europy juniorów w kicboxingu low kick, które odbędą się od 22 sierpnia w hiszpańskim San Sebastian.

Podopieczny Łukasza i Jakuba Smolińskich pracuje nad zdolnościami motorycznymi, doskonali umiejętności taktyczno-techniczne oraz wzmacnia odporność psychiczną. We wtorek w obiekcie kołobrzeskiego Szczerek Fight Team stoczył walki sparingowe z miejscowymi Michałem Pióro (trener „stójki uderzanej”, m.in. młodzieżowy mistrz Polski w kickboxingu, wielokrotny medalista krajowego czempionatu w kickboxingu i taekwondo) oraz Tomaszem Maciejuniem (zawodnik MMA – kat. 77kg , m.in. mistrz Berlina w boksie, zdobywca Pucharu Polski w no Gi).

W środę formę Szymanowskiego sprawdzili podopieczni Krzysztofa Pajewskiego, reprezentanci kraju w kickboxingu full contact – Jakub Pokusa (aktualny Mistrz Polski seniorów w kickboxingu full contact – kat. 63.5 kg) oraz Bartłomiej Mienciuk (aktualny mistrz Polski juniorów starszych w kickboxingu full contact – kat. 75kg).

- Obóz w Mielenku możliwy jest dzięki uprzejmości właścicieli Ośrodka Wypoczynkowego J&M na ul. Jantarowej 8, w którym nasi kickbokserzy zawsze mają zapewnione doskonałe warunki i są mile widziani. Ponadto włodarze Szczerek Fight Team Kołobrzeg oraz Bałtyku Koszalin udostępniają obiekty do realizacji zadań treningowych, a ich trenerzy zawsze chętnie wymieniają doświadczenia. Niezwykle wartościowe były wspólne walki, od każdego można zaczerpnąć coś nowego – kometuje trener Łukasz Smoliński.

Przed młodym kickbokserem kolejne zgrupowania – od 22 do 30 lipca w Zakopanym z warszawską Palestrą (trener Łukasza Rola) oraz od 3 do 9 sierpnia w Cetniewie z reprezentacją Polski pod wodzą selekcjonera Macieja Domińczaka.