Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

FIGO Szymanowski wystąpi w Mistrzostwach Europy

włącz .

Od 27 do 29 czerwca na obiektach Palestry Warszawa, pod wodzą trenerów Łukasza Roli i Macieja Domińczaka, dbywały się konsultacje kadry narodowej juniorów w kickboxingu K1 Rules oraz low kick. To był kolejny etap selekcji do Mistrzostw Europy juniorów, które odbędą się w hiszpańskim Bilbao w dniach 22-30 sierpnia.

No images found.

W gronie 60 utalentowanych wojowników młodego pokolenia znalazł się zawodnik Our Team Poznań, 16 letni Adrian FIGO Szymanowski. – Umiejętności techniczno-taktyczne, cechy wolicjonalne oraz zaangażowanie Szymanowskiego w procesie treningowym i dotychczasowe sukcesy sportowe zostały dostrzeżone przez trenerów Łukasza Rolę i Macieja Domińczaka, którzy uznali, że poznaniak zasługuję na powołanie do reprezentacji w kickboxingu low kick w wadze 71 kg i bronić będzie biało- czerwonych barw w mistrzostwach starego kontynentu – komentują trenerzy klubowi Łukasz i Jakub Smolińscy.

- Treningi były ciężkie, wymagały ode mnie wytrzymałości fizycznej, jednak wiedziałem, o co walczę. Nie miałem problemu z nawiązaniem komunikacji zarówno z trenerami jak i koleżankami oraz kolegami kadrowymi. Jestem mile zaskoczony i jeszcze nie dociera do mnie wiadomość o wyjeździe na Mistrzostwa Europy – dodaje szczęśliwy Adrian Szymanowski.

Mimo młodego wieku poznaniak może poszczycić się blisko 40 zwycięskimi walkami oraz wieloma trofeami, m.in. tytułem mistrza oraz wicemistrza Polski kadetów oraz zdobyciem Pucharu Polski juniorów w kickboxingu kick light, wicemistrzostwem Polski juniorów młodszych w kickboxingu full contact, zdobyciem pucharu Polish Fighter CUP w kickboxingu low kick. Szymanowski reprezentował też Polskę na Mistrzostwach Europy kadetów w kickboxingu light contact i kick light.

Teraz przed zawodnikiem Our Team Poznań bardzo poważne przygotowania, m.in. obóz klubowy w Mielenku, w Zakopanem z zawodnikami warszawskiej Palestry oraz w Cetniewie z reprezentacją Polski. Tak więc do Mistrzostw Europy będzie doskonale przygotowany. – Dziękujemy trenerom Roli i Domińczakowi za wiarę w naszego podopiecznego oraz wszelką życzliwość – podsumowują trenerzy Łukasz i Jakub Smolińscy.