Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Tornado bliski sensacji. Srebrny medal seniorskich Mistrzostw Polski w K1 Rules

włącz .

W Mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w K1 Rules w gronie seniorów w wadze 63.5 kg 21-letni Kamil Tornado Szłapka (Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań) zdobył tytuł wicemistrza Polski. Podopieczny Łukasza i Jakuba Smolińskich w walce półfinałowej pokonał na punkty utalentowanego Aleksandra Kalickiego (Politechnika Warszawska), w finale stoczył zaciętą walkę z zawodowym Mistrzem Świata w kickboxingu low kick Eliaszem Jankowskim (Ognisko TKKF Olimp Legnica).

- Szala zwycięstwa zmieniała się z sekundy na sekundy. W drugiej rundzie Kamil prowadził na punkty i kiedy Eliasz zasygnalizował problemy z nogą wydawało się, że Tornado będzie sprawcą sensacji. Tymczasem Legniczanin przetrwał kryzys i w trzecim wyrównanym starciu podczas wymiany bokserskich uderzeń posłał Kamila na deski. Tornado wstał i ku zaskoczeniu wszystkich dalej atakował, jednak nie zdołał odrobić utraconych punktów – relacjonują trenerzy Our Team Poznań Łukasz i Jakub Smolińscy.

- Pojedynek z Eliaszem Jankowskim był wyrównany, jednak moment nieuwagi zadecydował, że nie rozstrzygnąłem go na własną korzyść. Czuje lekki niedosyt, ale zdaję sobie sprawę, że trzeba cieszyć się z seniorskiego medalu Mistrzostw Polski. Tym bardziej, że wyeliminowałem Aleksandra Kalickiego, który wskazywany był na jednego z faworytów – komentuje Kamil Tornado Szłapka, dla którego jest to już ósmy medal Mistrzostw Polski, a czwarty w gronie seniorów.

Drugi z reprezentantów Our Team Poznań – Jacek Rzepecki w kat. 67 kg już w 1/16 skrzyżował rękawice z aktualnym reprezentantem kraju w K1 Rules – Michałem Benbenem (Gladiators Kickboxing Bełchatów) i po trzech rundach sędziowie punktowi orzekli niejednogłośną decyzję. 2:1  wygrywa Benben.

- Czuję ogromny niedosyt, bowiem miałem sporą szansę na medal, tak się jednak nie stało i werdykt był inny od oczekiwanego. Gratuluję przeciwnikowi, dziękuje najbliższym za wsparcie i kibicom za gromkie brawa po walce – podsumowuje Jacek Rzepecki, który jest aktualnym wicemistrzem Polski seniorów w kickboxingu low kick.

W turnieju brało udział 243 kickbokserów z 68 klubów. Start poznańskiej drużyny możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Ośrodka Wypoczynkowego J&M w Mielenku na ul. Jantarowej 8.