Brązowy Możdżyński – udany start podczas Mistrzostw Polski

W Lidzbarku (województwo warmińsko – mazurskie) rozgrywano Mistrzostwa Polski kadetów w kickboxingu kick light. W wadze do 42 kg dobrze spisał się Patryk Możdżyński (TS Our Team Poznań), który zdobył brązowy medal. Poznaniak w pojedynku ćwierćfinałowym jednoznacznie pokonał na punkty 3:0 Dawida Zawitowskiego (Champion Gdańsk).

No images found.

W walce półfinałowej niejednoznaczną decyzją sędziów 1:2 musiał uznać wyższość Alberta Mederskiego z Nowego Miasta. Dla Możdżyńskiego jest to drugi brązowy krążek w karierze, w zeszłym roku podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu kick light trzeci był w wadze 37kg.

Pozostali reprezentanci Towarzystwa Sportowego Our Team – Mateusz Kupijaj i Eryk Bręczewski w wadze do 52 kg dotarli do walk ćwierćfinałowych i uplasowali się na miejscach 4 – 8. Cała trójka poznaniaków uległa późniejszym finalistom zawodów.

- Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych młodych kickbokserów. Cała trójka do ostatniego gongu walczyła jak lwy z bardziej doświadczonymi rywalami. Poziom sportowy zawodów był wysoki, co dla przyszłości polskiego kickboxingu jest dobrym prognostykiem - komentuje duet trenerski Łukasz i Jakub Smolińscy.

W turnieju brało udział blisko 150 kickbokserów z 41 klubów.