Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Zwycięstwo Tornado dedykowane bratu

włącz .

Na warszawskim Ursynowie odbyła się kolejna gala organizacji DSF Kickboxing Challenge. Przy pełnych trybunach i profesjonalnej oprawie stoczono 11 kickbokserskich pojedynków. W trzeciej walce sportowego show 21-letni poznaniak Kamil TORNADO Szłapka skrzyżował rękawice z Michałem Benbenem w formule K1 Rules kat.67 kg na zasadach PRO – AM.

Dysponujący lepszym zasięgiem ramion Szłapka od pierwszego gongu skutecznie punktował reprezentanta Gladiators Kickboxing Bełchatów. W drugiej rundzie wystrzelił techniką ręczną po obrocie, jednak zabrakło precyzji, by posłać oponenta na deski ringu. Sam też musiał uważać na doskoki zawodnika z Bełchatowa, który polował na silne ciosy sierpowe. Podopieczny Łukasza i Jakuba Smolińskich kontrolował przebieg walki i po trzech rundach sędziowie orzekli 29:28, 30:27, 30:27 dla zawodnika OUR TEAM Poznań.

- Bardzo się cieszę, że mogłem zaprezentować się na gali DSF Kickboxing Challenge. W swoim debiucie w walce PRO-AM i wyższej kategorii wagowej zanotowałem zwycięstwo, które dedykuje bratu obchodzącemu dziś urodziny. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa i kibicom, na których zawsze mogę liczyć. Teraz kolejne przygotowania, tym razem do amatorskich Mistrzostw Polski w K1 Rules – skomentował Kamil Szłapka.

- Jesteśmy dumni z występu Kamila. Zrobił kolejny krok do przodu w swojej karierze sportowej. Co ważne, poradził sobie z aspektami towarzyszącymi rywalizacji i wielkiemu show, jakim była gala DSF Kickboxing Challenge. Wśród zaproszonych i obecnych gości eventu byli m.in. mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula, legenda kickboxingu i MMA Marcin Różalski, ikona KSW Jan Błachowicz oraz znawcy sportów walk,i jak Andrzej Janisz i były zawodowy Mistrz Europy w boksie Przemysław Saleta. Dziękujemy organizacji DSF Kickboxing Challenge za zaproszenie i wszystkim, co w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniach Tornado do walki, to nasz kolejny wspólny sukces – dodają trenerzy Łukasz i Jakub Smolińscy.

W głównym punkcie gali – meczu Polska kontra reprezentacja Macedonii, triumfowali biało-czerwoni w trzej pojedynkach - Dorota Godzina vs Kristina Stojchevska ,  Kamil Ruta vs Miki Ivanovski  oraz Dimitar Gjorgjiev vs Łukasz Wichowski.


Wyniki 

 Pro-Am:
-75 kg: Daniel Kolasiński pok. przez decyzję Marcina Marciszewskiego

-65 kg: Jan Lodzik pok. przez decyzję Michała Królika

-67 kg: Kamil Szłapka pok. przez decyzję Michała Benbena
 

Walki zawodowe:
-81 kg Radosław Paczuski pok. przez decyzję Mateusza Rycerskiego 
-75 kg: Kamil Jenel pok. przez decyzję Bartosza Dołbienia
-67 kg: Maciej Garbaczewski pok. przez decyzję Macieja Grzegorzewskiego
Półfinały turnieju w wadze ciężkiej:
+91 kg: Tomasz Klimiuk pok. przez KO w pierwszej rundzie Wojciecha Stawickiego 
+91 kg: Michał Bławdziewicz pok. przez decyzję Patryka Proszka 
-81 kg FC: Łukasz Wichowski pok. przez decyzję Dimitara Gjorgieva 
-81 kg: Kamil Ruta pok. przez KO w drugiej rundzie Mikiego Ivanovskiego
Walka o pas DSF Kickboxing Challenge w kategorii do 56 kg:
-56 kg: Dorota Godzina pok. przez decyzję Kristinę Stojchevską