Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kickbokserskie derby Poznania na remis

włącz .

Podczas 8. edycji gali Night of Champions, rozgrywanej 22 listopada w poznańskiej hali AWF, emocjonujący pojedynek w K1 Rules kat. 71 kg stoczyli Andrzej Michalczyk (Samolewski Gym Poznań) z Jackiem Opanowanym Rzepeckim (Our Team Poznań Red Box). Wyrównana walka zakończyła się remisem.

W pierwszej rundzie dominował zawodnik Our Team. Następnie do natarcia ruszył Michalczyk. W końcówce drugiego starcia ponownie „przebudził się” Rzepecki, wystrzelił serią ciosów i gong przerwał ringową jatkę. Do końca pojedynku szala zwycięstwa przechylała się na jedną lub drugą stronę. Publiczność głośnym dopingiem wspierała swoich faworytów. Po ostatnim gongu sportowcy otrzymali gromkie brawa, a sędziowie mieli nie lada problem z wytypowaniem zwycięzcy.

Po ostatnim gongu anonser ringowy Krzysztof Skrzypek ogłosił werdykt sędziowski - niejednogłośną decyzją 2:1 triumfuje Michalczyk. W wyniku złożenia nieoficjalnego protestu decyzja arbitrów dotycząca ostatecznego wyniku została zmieniona. Organizator gali Grzegorz Samolewski ostatecznie i oficjalnie ogłosił remis.

- Gratulujemy obu zawodnikom poświęcenia i walki do samego końca, a przede wszystkim postawy fair play w czasie i po pojedynku. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz obiektywną postawę, życzmy powodzenia w dalszej działalności. Zachowanie i wsparcie kibiców, a w szczególności Our Team - owców było wspaniałe. Poznań ma niepowtarzalną szanse stać się znaczącym regionem w sportach walki  – komentował duet trenerski Łukasz i Jakub Smolińscy.

Nagranie z walki potwierdza, że sędziowie mieli nie lada problem z wytypowaniem zwycięzcy:

https://www.youtube.com/watch?v=WTIGex9TvAg&feature=youtu.be