Pewne zwycięstwo akademiczek

Kibice drugoligowej drużyny SKF Politechnika Poznańska długo nie mogli zobaczyć jej w akcji, więc mecz przeciwko zespołowi Energa Akademia Pomorska Czarni Słupsk był przez nich wyczekiwany. Udało się go wygrać pewnie 3:0 (25:22, 25:18, 25:17). Niestety, przed spotkaniem kontuzji doznała środkowa Karolina Kohut. Trafiła na konsultację do szpitala.

No images found.

Początek meczu to wyrównana walka z obu stron. W środkowym fragmencie pierwszego seta siatkarki Marcina Grocia wypracowały przewagę i finiszowały z wygraną 25:22. Początek drugiego seta zapowiadał duże emocje, ale przy własnej zagrywce siatkarki SKF Politechniki zdobyły kilkupunktową przewagę i finiszowały z wygraną 25:18. Trzeci set dopełnił dzieła i Poznanianki wygrało do 17. Na pochwały zasłużyła dziś cała drużyna, każda z siatkarek ma swój udział w dzisiejszym sukcesie. Brawa też dla kibiców. Występy zespołu są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.