Nie sprostały liderowi, ale nie zawiodły

Siatkarki Enei Energetyka Poznań rozegrały doskonały mecz z liderem pierwszej ligi, Wisłą Warszawa. Podopieczne trenera Marcina Patyka nie dosyć, że urwały warszawiankom dwa sety, to w przekonaniu większości licznie zgromadzonych kibiców powinny wygrać to spotkanie.

No images found.

Pierwszego seta faworyzowane przyjezdne siatkarki wygrały do 20. Poznanianki zrewanżowały się w drugim zwyciężając w takim samym stosunku. Trzeci był wyrównany, a Wisła wygrała go w samej końcówce. W czwartym Energetyk zdemolował Wisłę wygrywając do 13. Tie-break to walka punkt za punkt. W końcówce Wisła odskoczyła na 13:10. Poznanianki doganiają i było 14:14. Niestety kilka błędów siatkarek Energetyka przekreśliło szansę na zwycięstwo. Jest jednak powód do optymizmu przed środowym meczem w Świeciu, ostatnim sezonu zasadniczego.

Enea Energetyk Poznań– Wisła Warszawa 2:3 (20:25, 25:20, 23:25, 25:13, 16:18).

Enea Energetyk: Gancarz,  Bohdanowicz, Pasznik, Świstek, Pawlicka, Wołoszyn, Gajewska, Sklepik, Cembrzyńska.