Zwycięski dreszczowiec siatkarek Energetyka

Niezwykłe emocje przeżyła publiczność zgromadzona w sali przy ulicy Chwiałkowskiego, w tym grupa ultrasów z Opola. Poznanianki wygrały, ale takie spotkania w siatkówce należą do rzadkości. Cały mecz to był cios za cios. Wystarczy spojrzeć na wynik (zwłaszcza pierwszego seta): Enea Energetyk Poznań – UNI Opole 3:1 (36:38, 25:17, 25:16, 25:22).

Opolanki wygrały wojnę w pierwszym, rekordowo długim secie, ale dało im się to mocno we znaki, co potem ułatwiło zadanie poznaniankom. Energetyk miał przewagę, ale przeciwniczki robiły wszystko, by im się przeciwstawić. Ostatni, decydujący set to już była przewaga poznanianek, mimo iż w samej końcówce rywal zerwał się jeszcze do ambitnej walki. Mecz trzeba ocenić jako fantastyczne widowisko. MVP dla Aleksandry Gancarz z Energetyka.