Porażka, która nie zawstydziła

Siatkarki Enea Energetyka Poznań uległy na „Chwiałce” ekipie Energi MKS Kalisz 0:3 (22:25, 26:28, 26:28) po bardzo dobrym, wyrównanym spotkaniu. Nie mają po nim czego się wstydzić. Przeciwnik był mocny, liderki z Kalisza w tym sezonie nie przegrywają. W tym spotkaniu musiały się jednak bardzo wysilić, by z Poznania wywieźć punkty.

Najbardziej szkoda drugiego seta, w którym poznanianki były o krok od zwycięstwa. Prowadziły 18:13 i 23:19, ale przegrały na przewagi, bo siatkarki przyjezdne imponowały spokojem. Także w ostatnim secie nie brakowało walki i emocji. Zawodniczkom Energetyka należą się brawa za dzielną postawę i walkę do końca. Mecz oglądała liczna publiczność – taka, jaka zmieściła się w niewielkiej hali. Nie zabrakło ultrasów z Kalisza.