Zwycięskie siatkarki Energetyka

Dużą wolę walki pokazały siatkarki Energetyka Poznań pokonując w pięciu setach Spójnię Stargard. Dwa pierwsze sety gładko przegrały, nie zabrało im to wiele czasu. Wydawało się, że Spójnia szybko postawi kropkę nad „i”, trzeci set zapowiadał się jako formalność. Jednak młoda drużyna Energetyka całkowicie przejęła inicjatywę i łatwo wygrała. Czwarty set był zacięty, punkt za punkt, za to ostatni to ponowna dominacja poznanianek.

Potwierdziła się zatem stara siatkarska prawda, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa w pięciu setach. Energetyk Poznań – Spójnia Stargard 3:2 (19:25, 19:25, 25:15, 26:24, 15:9).

Także druga poznańska drużyna, SKS Politechnika Poznań także odniosła zwycięstwo. Pokonała Alaxas Toruń 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:16).