II miejsce poznaniaków w Pucharze Polski

W zakończonym w Olsztynie tegorocznym Pucharze Polski w piłce wodnej drużyna DSW Waterpolo Poznań powtórzyła wynik z ubiegłego roku i zajęła ponownie II miejsce.

Najlepszym zespołem imprezy okazał się aktualny mistrz Polski Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW Łódź. W finałowym meczu łodzianie byli bezkonkurencyjni, wygrywając 14:2. III miejsce zajął WTS Bytom, który pokonał GKPW 59 Gorzów 12:6.

Na dalszych pozycjach uplasowały się drużyny ze Szczecina i Warszawy. Piłka wodna powróci do Poznania w weekend 22 i 23 listopada br. Na basenie Term Maltańskich, w pierwszym dwumeczu Mistrzostw Polski Seniorów - Ekstraklasy nasi waterpoliści zmierzą się wówczas z zespołem z Bytomia. Nowego mistrza Polski poznamy natomiast w ostatni weekend maja 2015 r.