Rozbili Legię w Poznaniu. Dwa razy

Zawodnicy DSW Waterpolo Poznań nie dali szans Legii Warszawa. W siódmej kolejce Mistrzostw Polski pokonali ją w Termach Maltańskich dwukrotnie. W sobotę było 13:10, a w niedzielę 12:10 dla poznańskiej drużyny. Gole zdobyli Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Paweł Wielogórski, Dawid Łuc, Rafał Bocheński. DSW Waterpolo zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach.

poznaniakom punkty po kontrowersyjnych decyzjach arbitra. Zmotywowani zawodnicy DSW Waterpolo

nie pozostawili cienia wątpliwości, która drużyna zasługuje na zwycięstwo i pełną pulę punktów. Oba spotkania w Poznaniu po zaciętej walce zakończyły się wygraną DSW Waterpolo Poznań, mimo rekordowej liczby wykluczeń naszych zawodników.

W sobotę po bardzo wyrównanej grze obu drużyn i remisie 9:9 w 3 pierwszych kwartach, w ostatnich 8 minutach meczu prowadzenie przejęli poznaniacy, zdobywając aż 4 gole przy stracie tylko jednej bramki. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem DSW Waterpolo Poznań 13:10. W niedzielnym meczu gospodarze prowadzili po dwóch kwartach 7:2. W trzeciej sędziowie wykluczyli dwóch graczy z Poznania – kapitana Tomasza Różyckiego oraz Oskara Szymonika, a w kolejnej także doskonale grającego w obu meczach obrońcę Rafała Iwanowicza. Mimo tego osłabienia zespół DSW Waterpolo Poznań wygrał 12:10.

Kolejny dwumecz Mistrzostw Polski Seniorów DSW Waterpolo Poznań rozegra 10 i 11 maja br. na basenie w Szczecinie. Przeciwnikiem zespołu będzie wówczas drużyna Arkonii Szczecin. Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich już za miesiąc - 25 i 26 maja.