DSW Waterpolo Poznań urwał punkty mistrzowi Polski

W sobotę ŁSTW Uniwersytet Łódzki minimalnie pokonał DSW Waterpolo Poznań – 14-13. Mecz był wyrównany, poznaniacy wygrali nawet pierwszą kwartę, łódzka publiczność przeżyła ogromne emocje. Jeszcze większe były w niedzielę, gdy po remisie 14-14 łódzki mistrz Polski wygrała 19-18 w rzutach karnych. Mecze odbyły się w ramach 4 kolejki Mistrzostw Polski.

Poznańska drużyna wstydu więc nie przyniosła. Podjęła walkę z najlepszym w kraju zespołem, była bliska sukcesu. Bohaterem niedzielnego meczu był poznaniak Paweł Wielogórski, zdobywca 8 goli i jednego po rzucie karnym. Poznaniacy wyraźnie przegrywali, ale popisali się świetnym finiszem, gdy przez 8 minut zdobyli 7 bramek. Ostatnia padła w ostatniej sekundzie meczu.

Po czterech kolejkach poznańska drużyna zajmuje trzecie miejsce z szansami na awans na wyższą pozycję. Ligowym królem strzelców jest Paweł Wielogórski, który w ośmiu meczach zdobył 31 bramek. Kolejne mecze DSW Waterpolo Poznań rozegra 8 i 9 marca w Gorzowie Wielkopolskim. Poznańskiej publiczności pokaże się pod koniec kwietnia, gdy zmierzy się z Legią Warszawa.