Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

DSW Waterpolo jedzie do mistrza Polski

włącz .

W weekend 8-9 lutego br. poznańscy waterpoliści rozegrają na wyjeździe 4 kolejkę Mistrzostw Polski Seniorów. Na basenie w Łodzi zmierzą się dwukrotnie z aktualnym mistrzem Polski, zespołem ŁSTW Uniwersytet Łódzki. DSW Waterpolo Poznań, po pięciu zwycięstwach i jednej porażce, w rozgrywkach ligowych zajmuje obecnie trzecie miejsce, ze stratą zaledwie punktu do wicelidera tabeli - Arkonii Szczecin.

To będzie najtrudniejszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. W drużynie przeciwników występuje czterech reprezentantów kadry narodowej seniorów oraz 2 zawodników z Białorusi. W poznańskiej drużynie występuje świetny bramkarz Misza Yazerski i coraz lepiej spisująca się młodzież. Doświadczeni gracze zajmują nadal 1 i 2 miejsce w tabeli najlepszych strzelców tegorocznych rozgrywek.

Kolejne mecze Mistrzostw Polski Seniorów DSW Waterpolo Poznań rozegra 8 i 9 marca br. w Gorzowie Wlkp. oraz 29 i 30 marca br. w Gliwicach. Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich pod koniec kwietnia, kiedy to nasi waterpoliści zmierzą się ponownie z Legią Warszawa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by obejrzeć treningi odbywające się w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 18 do 19.15

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz w Łodzi:

1. Mikhail Yazerski – bramkarz, 2. Dawid Łuc, 3. Rafał Iwanowicz, 4. Rafał Bocheński, 5. Marcin Czapla, 6. Krzysztof Mazurek, 7. Tomasz Różycki, 8. Paweł Wielogórski, 9. Piotr Cichy, 10. Marek Mazurek, 11. Oskar Szymonik, 12. Michał Zawadzki, 13. Jakub Goździak. Trener: Jacek Maciąg.