Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Podwójne zwycięstwo piłkarzy wodnych na pożegnanie z kibicami.

włącz .

Zawodnicy KS Waterpolo Poznań pożegnali się z kibicami na Termach Maltańskich podwójnym zwycięstwem nad Arkonią Szczecin. W ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z mistrzem - ŁSTW Łódź.

Kibice, którzy obserwowali w weekend na Termach Maltańskich pojedynki poznaniaków z zawodnikami Arkonii Szczecin zobaczyli grad bramek i bardzo otwartą grę obu drużyn. Zarówno gospodarze jak też Arkonia przystąpili do kolejki ligowej w dosyć okrojonych składach. Szczecinianie nie są w tym sezonie tą samą drużyną, która regularnie walczyła w ostatnich latach o medale Mistrzostw Polski. Mimo ambitnej postawy i wielu sytuacji bramkowych nie byli w stanie stawić oporu poznaniakom w sobotni wieczór. Zarówno świetna postawa bramkarza gospodarzy Pawła Handze, jak też rażąca nieskuteczność gości sprawiły, że ani przez chwilę nie było wątpliwości kto odniesie zwycięstwo. Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 28-10.

Niedzielne spotkanie również nie przyniosło niespodzianek, a piłkarze wodni ze stolicy Wielkopolski bez większych przeszkód pokonali Arkonię Szczecin 26-12. Szansę na występ w obu spotkaniach oraz ogrywanie się na ligowym poziomie dostali wychowankowie KS Waterpolo Poznań Przemysław Buńkiewicz oraz Kacper Kamycki. Zarówno jeden jak i drugi wpisali się na listę strzelców i pokazali, że ciężko trenując mogą liczyć na występy w drużynie seniorów.

Zapisując na swoim koncie 6 punktów, poznaniacy utrzymali matematyczne szanse na zajęcie medalowego miejsca na koniec rozgrywek. W ostatniej kolejce będą jednak musieli zmierzyć się z drużyną ŁSTW Łódź, która obroniła w ten weekend tytuł mistrzowski. Jednocześnie walczące z KS Waterpolo o medale drużyny Polonii Bytom oraz Legii Warszawa, w ostatniej kolejce zagrają odpowiednio z Arkonią Szczecin oraz Neptunem Łódź. Poznaniacy potrzebują potknięcia rywali przy jednoczesnym zwycięstwie nad drużyną z Łodzi, o co nie będzie łatwo.

- Po 6 latach na podium Mistrzostw Polski, ten sezon najprawdopodobniej zakończymy na 4 miejscu w tabeli. Atmosfera w klubie i w drużynie jest jednak dobra ponieważ wierzymy, że w kolejnych latach dzięki szkoleniu młodzieży oraz współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata uda nam się powrócić do walki i medale. Bardzo cieszy mnie występ naszych podopiecznych i liczę na to, że już za kilka lat to zawodnicy wychowani w naszym klubie będą stanowili trzon drużyny seniorów – mówił prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.

W ostatniej ligowej kolejce Poznaniacy zmierzą się na wyjeździe z Mistrzem Polski – drużyną ŁSTW Łódź.

Wyniki spotkań Waterpolo Poznań:

12-13 maja 2018 r. 12. kolejka MPS:

I mecz
KS Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin 28:10 (8:1,8:0,7:5,5:4)

II mecz
KS Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin 26:12 (7:4,3:2,8:2,8:4)

Tabela Mistrzostw Polski Seniorów 2017/2018

 

Miejsce

Drużyna

Mecze rozegrane

Punkty zdobyte

Punkty stracone

Bramki zdobyte

Bramki stracone

1

ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

17

48

3

274

110

2

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

18

36

18

205

172

3

Legia Warszawa

17

32

21

264

188

4

KS Waterpolo Poznań

18

31

23

260

193

5

Arkonia Szczecin

18

6

47

155

350

6

ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki

18

5

49

133

278