Z Legią na remis

Przegrana i wygrana – taki jest bilans meczów Waterpolo Poznań z Legią. W sobotę poznaniacy przegrali z ekipą z Warszawy 9:11 (3:4, 3:2, 1:0, 2:5). W niedzielę udało się wziąć rewanż - 14:12 (2:6, 3:2, 3:2, 4:2). Oba mecze były bardzo wyrównane i zacięte.

No images found.

W pierwszym, sobotnim meczu poznaniakom bardzo słabo wyszła ostatnia kwarta. W niedzielnym, dla odmiany, pierwsza kwarta, wręcz zapowiadał pogrom Waterpolo przez legionistów. Jednak poznaniacy szybko wyeliminowali własne błędy i z kwart na kwartę było tylko lepiej.
Teraz przed Waterpolo dwa ciekawe i ważne mecze. Jeżeli myślą o miejscu na pudle i jakimś medalu, to muszą je wygrać. W najbliższej kolejce udają się do Łodzi, aby stoczyć boje z ostatnimi w ligowej tabeli Neptunem Uniwersytet Łódzki, następnie na własnym obiekcie podejmą wielokrotnych mistrzów, Arkonię Szczecin. Jednak szczecinianie aktualnie zajmują przedostatnie miejsce w lidze.