Nie udało się przełamać hegemonii mistrzów Polski

Zawodnicy Waterpolo Poznań dwukrotnie przegrali w Termach Maltańskich z ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER. W sobotę, po wyrównanej walce goście wygrali 12:9. W niedzielę było 12:6 dla łodzian, którzy w ten sposób umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Początek sobotniego meczu był wyrównany. Pierwsze 16 minut zakończyło się remisem 5:5. Kolejna kwarta należała jednak do wicemistrzów Polski, którzy zdobyli w niej 3 bramkową przewagą. Pierwsze spotkanie w Poznaniu wygrali ostatecznie 9:12. Najlepszymi waterpolistami meczu wybrano bramkarza Poznania Pawła Handze oraz łodzianina Piotra Michalskiego.

W niedzielnym rewanżu aktualny mistrz Polski potwierdził swoją wysoką formę, pewnie wygrywając z gospodarzami  12:6. MVP ostatniego spotkania rundy jesiennej zostali poznaniak Bartłomiej Kowalewski oraz bramkarz ŁSTW Jan Szabłowski. Runda rewanżowa Ekstraklasy piłki wodnej rozpocznie się 24 i 25 lutego 2018 r. Waterpolo Poznań na wyjeździe zmierzy się z WTS Polonia Bytom.

Waterpolo Poznań - ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER 9:12 (2:3,3:2,1:4,3:3)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński , Tomasz Różycki (3 gole), Oskar Szymonik (3 gole), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Eryk Kalinowski, Paweł Rękawek, Marcin Kulis, Marcin Drula, Michał Kulis, Jakub Goździak (1 gol), Oskar Jahns. Trener: Jacek Maciąg.

KS Waterpolo Poznań - ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER    6:12 (2:4,1:3,0:2,3:3)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński , Tomasz Różycki (2 gole), Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski (1 gol), Eryk Kalinowski (1 gol), Paweł Rękawek (1 gol), Marcin Kulis, Marcin Drula, Michał Kulis, Jakub Goździak (1 gol) . Trener: Jacek Maciąg