Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Początek sezonu poznańskich waterpolistów

włącz .

Klub Waterpolo Poznań przygotowuje się do startu w swych siódmych ligowych rozgrywkach. W ciągu sześciu lat osiągnął niemało. Zawsze stawał na podium, zajmują dwukrotnie trzecie, a czterokrotnie drugie miejsce. Czterokrotnie dotarł do finału Pucharu Polski. Dzięki drużynie z Term Maltańskich Poznań stał się jednym z czołowych polskich ośrodków piłki wodnej. Prężnie rozwija się sekcja juniorów.

No images found.

W rozgrywkach uczestniczą drużyny Arkonii Szczecin, Legii Warszawa, Polonii Bytom, UKS Neptun Uniwersytet Łódzki, ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer i KS Waterpolo Poznań. Inauguracja rozgrywek już w najbliższy weekend. Poznaniacy zmierzą się w Termach Maltańskich z Polonią Bytom. Sobotni mecz zacznie się o godzinie 18, a niedzielny o 12. Wstęp bezpłatny. Sezon zakończy się 27 maja przyszłego roku.

W poznańskim klubie zadebiutuje w tym roku kilku nowych zawodników: dwaj byli gracze GKPW Gorzów Wielkopolski - 19-letni Eryk Kalinowskii i 25-letni Paweł Ulchurski oraz 19-letni Eryk Dziaduk, który wcześniej był z Gorzowa wypożyczony, a teraz jest zawodnikiem KS Waterpolo Poznań na stałe.