Remis w dwumeczu Waterpolo Poznań - Legia Warszawa

Waterpolo Poznań zremisowało w dwumeczu z Legią Warszawa. Sobotnie spotkanie po niezwykle zaciętej i wyrównanej grze zakończyło się wygraną gospodarzy 10:8. Mecz rewanżowy przebiegł już jednak pod dyktando poznaniaków, którzy zwyciężyli aż 10:16. Każda drużyna zdobyła po 3 punkty, a najlepszymi graczami wybrano bramkarzy Poznania Miszę Yazerskiego i Pawła Domagałę oraz legionistów Adama Oleksów i Bartłomieja Troczyńskiego.

Zagraliśmy dwa bardzo wyrównane, emocjonujące mecze. W sobotę bardziej skuteczni w ataku byli nasi gospodarze. Ale w meczu rewanżowym założona taktyka sprawdziła się w 100%. Świetna gra bramkarza Pawła Domagały oraz wszystkich młodych zawodników przyniosła nam zasłużone zwycięstwomówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.
W Warszawie poznaniacy wstąpili w 10-osobowym składzie. W pierwszych 11 minutach sobotniego meczu, mimo zaciętego ataku gospodarzy oraz 5 wykluczeń zawodników, objęli prowadzenie 2:5. Kolejne minuty przyniosły całkowite wyeliminowanie z gry waterpolisty Poznania Oskara Szymonika oraz dwie zakończone bramkami akcje legionistów. W trzeciej kwarcie prym wiedli zawodnicy Legii Warszawa, którzy zdobyli aż 4 bramki przy starcie tylko jednej własnej. Ostatnie 8 minut to remis obu zespołów 2:2 oraz usunięcie z basenu po 3 wykluczeniu kapitana Waterpolo Poznań Tomasza Różyckiego.
W niedzielnym meczu rewanżowym legioniści zdominowali 1 kwartę obejmując prowadzenie 4:1. Waterpoliści z Poznania przełamali jednak w kolejnych 8 minutach obronę stołecznych i zdobyli 7 bramek, przy stracie jedynie 2 własnych. Druga połowa meczu to aż 8 bramek Waterpolo Poznań oraz 4 gole Legii Warszawa. Świetna gra w obronie i ataku poznańskich waterpolistów, mimo aż 12 wykluczeń, 2 rzutów karnych dla Legii oraz niesłusznej czerwonej kartki dla Eryka Dziaduka, przyniosła im zwycięstwo 10:15. MVP spotkania zostali bramkarze obu zespołów: Paweł Domagała z Poznania i Adam Oleksów z Warszawy.