Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Puchar Polski znów dla Łodzi

włącz .

Na basenie Term Maltańskich w Poznaniu i tym razem poznańskim waterpolistom nie udało się pokonać OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW. Trzecie miejsce zajął zespół z Bytomia, pokonując w niedzielę Legię Warszawa.

W sobotę, zespół z Łodzi pokonał WTS Polonię Bytom 15:8, a poznaniacy zwyciężyli z Legią Warszawa 9:7. W niedzielę w meczu o 3 miejsce stołeczna drużyna zaliczyła kolejną porażkę, ulegając tym razem bytomianom 8:6. W finałowym pojedynku zmierzyły się więc po raz trzeci dwa najlepsze zespoły polskiej Ekstraklasy – OCMER UŁ ŁSTW oraz Waterpolo Poznań. Grającym w odmłodzonym składzie poznaniakom nie udało się na własnym basenie pokonać będącego nadal w doskonałej formie mistrza Polski. Zespół z Łodzi pewnie wygrał 15:9 i po raz kolejny w historii swojego klubu zdobył Puchar Polski.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski w piłce wodnej 2015:

1. Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW
 2. Waterpolo Poznań
 3. WTS Polonia Bytom
 4. Legia Warszawa
 5. Arkonia Szczecin
 6. GKPW 59 Gorzów
 7. AZS SAN Neptun Łódź

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

Półfinał II
Waterpolo Poznań (Vice-MP 2015) - Legia Warszawa (zw. ĆF I)     9:7 (3:1,2:1,1:2,3:3)
Skład: Różycki – kapitan (1 gol), Bocheński (2 gole), Goździak (1 gol), Drula, Cichy (1 gol), Małek, Krawczyk, Kowalewski (3 gole), Szymonik (1 gol), Domagała, Dziaduk , Ostrowski, Yazerski

Finał:
Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW (zw. PF I) - Waterpolo Poznań (zw. PF II) 15:9 (4:3,2:0,4:2,5:4)
Skład: Różycki – kapitan (3 gole), Yazerski, Bocheński (3 gole), Goździak (1 gol), Domagała, Szymonik (1 gol), Kowalewski, Cichy, Małek, Krawczyk, Ostrowski, Dziaduk (1 gol).

Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2015/2016 rozpoczną się pod koniec października. W pierwszej rundzie Ekstraklasy, 24 i 25 października, poznaniacy zmierzą się na własnym basenie z drużyną WTS Polonia Bytom. Ostateczny skład drużyny z Poznania na nowy sezon zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.