DSW Waterpolo Poznań wicemistrzem Polski w piłce wodnej!

Poznańscy waterpoliści nie tylko zdobyli kolejny tytuł wicemistrza Polski w piłce wodnej, ale także po raz drugi w tym sezonie pokonali w niedzielę aktualnego mistrza Polski – Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

Wicemistrzowie Polski zakończyli rozgrywki z przewagą aż 10 punktów nad trzecią w tabeli Legią Warszawą oraz remisem w obu dwumeczach z  aktualnym mistrzem Polski.
Sobotni, niezwykle wyrównany w pierwszych 3 kwartach mecz ostatecznie wygrali zawodnicy gospodarzy 20:14 (4:3, 2:2, 7:6, 7:3). Bramki dla Poznania zdobyli: Tomasz Różycki (5 goli), Jakub Goździak (3), Piotr Cichy i Bartłomiej Kowalewski (po 2) oraz Oskar Szymonik i Paweł Domagała (po 1). Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano kapitana DSW oraz Piotra Michalskiego z Łodzi.
Niedzielny rewanż okazał się najbardziej emocjonującym spotkaniem tegorocznej Ekstraklasy i wielką niespodzianką dla kibiców poznańskiej drużyny. Zawodnicy DSW już w 1 kwarcie objęli prowadzenie 2:4 i nie oddali go do ostatniej sekundy gry. Aktualny mistrz Polski po raz pierwszy w tym sezonie na własnym basenie musiał uznać wyższość drużyny gości. Poznańscy waterpoliści w osłabionym składzie wygrali pewnie 12:14 (2:4, 2:5, 4:3, 4:2). Najlepszym graczem meczu okazał się Bartłomiej Kowalewski z DSW, którzy zdobył aż 4 gole, oraz Aleksander Dyadyura z Ocmer. Pozostałe bramki dla Poznania strzelili: Marcin Drula i Tomasz Różycki (po 3) oraz Jakub Goździak i Oskar Szymonik (po 2).
Na zakończenie sezonu 2014/2015 w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Krawczyk Rafał, Michał Nowicki.