Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Ostatni dwumecz sezonu DSW Waterpolo Poznań

włącz .

W weekend poznańscy piłkarze wodni rozegrają ostatni dwumecz tegorocznego sezonu. W 10 kolejce Ekstraklasy zmierzą się dwukrotnie z aktualnym mistrzem Polski - OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW. Bez względu na wynik obu spotkań drużyna z Poznania otrzyma kolejny tytuł wicemistrza Polski!

Poznaniacy po 9 dwumeczach tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej mają na koncie 14 zwycięstw i jedynie 4 porażki. Przewaga 13 punktów nad trzecią w tabeli Legią Warszawa dała im srebrny medal bez względu na wynik 10 kolejki.
Poznański klub, mimo sukcesów zmaga się z kiepską sytuacją finansową.  Prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań Tomasz Różycki liczy, że w przyszłym sezonie, władze Poznania i sponsorzy pomogą poznańskiej drużynie przerwać hegemonię łódzkiego zespołu.
Pierwszy mecz z OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW rozpocznie się w sobotni wieczór o g. 20.45. Natomiast drugi, po którym nastąpi oficjalne wręczenie medali dwóm najlepszym w Polsce zespołom, zaplanowano w niedzielę o g. 10.45.
Na zakończenie sezonu 2014/2015 w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Paweł Wielogórski oraz Artur Wróbel.

fot. E. Skowron