Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Dwumecz DSW Waterpolo Poznań Arkonia Szczecin już w niedzielę!

włącz .

W weekend wrócą  na Termy Maltańskie rozgrywki polskiej Ekstraklasy piłki wodnej. 22 marca drużyna DSW Waterpolo Poznań w 7 kolejce ligowej zmierzy się dwukrotnie z zespołem Arkonii Szczecin. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00, rewanż zaplanowano na godz. 18.00. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Poznańscy waterpoliści zapowiadają walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. W niedzielę po raz drugi w tym sezonie rozegrają dwumecz
z zespołem Arkonii Szczecin. Rywal DSW Waterpolo Poznań po ostatniej przegranej z Legią Warszawa, zajmuje czwarte miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Zespół gospodarzy po 6 kolejkach, z 9 zwycięstwami i jedynie 3 porażkami na koncie, utrzymał pozycję wicelidera i może jeszcze przeszkodzić OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW w sięgnięciu po mistrzostwo Polski.
Intensywnie trenujemy przed jednym z najważniejszych spotkań rundy rewanżowej. W Szczecinie podzieliliśmy się punktami z gospodarzami, ale w ich ekipie wystąpił najlepszy bramkarz ligi hiszpańskiej – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

8 kolejkę Ekstraklasy zawodnicy DSW Waterpolo Poznań rozegrają w Gorzowie Wielkopolskim 18 i 19 kwietnia. Natomiast na basenie Term Maltańskich pojawią się ponownie 9 i 10 maja, kiedy to będą gościć w Poznaniu Legię Warszawa. Tegoroczny sezon MPS poznaniacy zakończą w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.

W spotkaniach z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpią: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

fot. E. Skowron