Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

DSW Waterpolo Poznań rozgromił zespół z Bytomia!

włącz .

W sobotnim i niedzielnym dwumeczu poznaniacy ponownie nie zawiedli swoich kibiców w pięknym stylu pokonując w Gliwicach graczy WTS Polonii Bytom. W pierwszym spotkaniu 6 kolejki Ekstraklasy wygrali aż 1:18, natomiast w spotkaniu rewanżowym 6:18. Zdobycie kolejnych 6 punktów pozwoliło poznaniakom umocnić się na pozycji wicelidera tabeli. Nasza drużyna jest w tej chwili jedynym zespołem w lidze, który ma szansę powalczyć o złoty medal z aktualnym mistrzem Polski, OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

Początek rundy rewanżowej polskiej Ekstraklasy piłki wodnej przyniósł poznańskim waterpolistom kolejne dwa zwycięstwa. Niedzielny dwumecz na basenie Olimpijczyk w Gliwicach był popisem tylko i wyłącznie jednego zespołu. W rozegranym w samo południe pierwszym spotkaniu zawodnicy DSW Waterpolo Poznań praktycznie nie dopuścili gospodarzy do swojej bramki. Honorowego gola zespół WTS Polonii Bytom strzelił dopiero w ostatnich minutach meczu. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:18 (0:3, 0:5, 0:6, 1:4). Najlepszymi zawodnikami wybrano Tomasza Różyckiego z Poznania, który strzelił aż 6 goli, oraz Grzegorza Mosia z Bytomia. Pozostałe bramki dla DSW Waterpolo Poznań zdobyli: Oskar Szymonik (4), Jakub Goździak, Artur Wróbel i Bartek Kowalewski (po 2), Rafał Iwanowicz i Piotr Cichy (po 1).
Mecz rewanżowy nie zmienił sytuacji gospodarzy. Mimo zmęczenia, poznańscy piłkarze wodni ponownie stanęli na wysokości zadania i pewnie wygrali także drugie spotkanie. W pierwszych 3 kwartach zdobyli 12 bramek, tracąc jedynie 2. Mimo zrywu bytomian, którzy w ostatnich 8 minutach meczu strzelili 4 gole, drużyna z Poznania wygrała całe spotkanie 6:18 (0:4, 1:2, 1:6, 4:6). Najlepszymi waterpolistami okazali się tym razem Jakub Goździak z DSW, zdobywca 4 bramek, oraz Jan Radwański z WTS. O wysokim wyniku poznaniaków zadecydowały gole: Oskara Szymonika (3), Rafała Iwanowicza, Rafała Bocheńskiego, Tomasza Różyckiego, Bartłomieja Kowalewskiego (po 2) oraz Piotra Cichego, Dawida Łuca i Michała Nowickiego (po 1).
Po 6 kolejkach Ekstraklasy poznaniacy mają na swoim koncie 9 zwycięstw, w tym jedno z aktualnym mistrzem Polski, oraz jedynie 3 porażki. Tym samym są jedyną drużyną w lidze, która może przeszkodzić aktualnemu mistrzowi Polski w zdobyciu kolejnego tytułu. W niedzielę, 22 marca przed zawodnikami DSW Waterpolo Poznań kolejne wyzwanie. Na basenie Term Maltańskich zmierzą się dwukrotnie w ciągu jednego dnia z piłkarzami Arkonii Szczecin. Zespół gości po przegranym dwumeczu z Legią Warszawa zajmuje w tej chwili czwarte miejsce w tabeli. Tegoroczny sezon MPS poznaniacy zakończą 30 maja br. wyjazdowymi spotkaniami z OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

W dwumeczu z WTS Polonią Bytom w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Piotr Cichy, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

 

fot. E. Skowron