Remisowo w Termach Maltańskich

Niepokonany dotychczas w rozgrywkach waterpolowy mistrz Polski OCMER UŁ ŁSTW przegrał i wygrał w Termach Maltańskich z DSW Waterpolo Poznań. W sobotę drużyna z Poznania pokonała gości z Łodzi 8:7, by dzień później przegrać 6:11. W połowie rozgrywek wicemistrz Polski, DSW Waterpolo Poznań znajduje się na drugim miejscu w tabeli.

Sobotni mecz obfitował w ogromne sportowe emocje. Gracze DSW Waterpolo Poznań już w pierwszej kwarcie objęli prowadzenie 3:1. Kolejne 8 minut to bezbramkowe zmagania. Następne dwie kwarty przyniosły Poznaniowi 5 bramek, natomiast łodzianie aż 6 razy pokonali bramkarza DSW. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 8:7 (3:1, 0:0, 3:2, 2:4). Najwięcej bramek dla Poznania zdobył kapitan Tomasz Różycki – aż 4, po jednej Dawid Łuc, Paweł Wielogórski, Bartłomiej Kowalewski i Jakub Goździak. Najlepszymi zawodnikami meczu zostali bramkarz Poznania, Misza Yazersky oraz Piotr Michalski z Łodzi.

Niedzielny rewanż rozpoczął się wyrównaną grą obu zespołów. Pierwsze 8 minut zakończyło się remisem 2:2. Druga kwarta należał już jednak do gości, którzy zdobyli 4 bramki, tracąc tylko jedną. Trzecia kwarta to ponownie remis 2:2. A ostatnie minuty meczu, mimo zaciętej obrony Poznania, przyniosły niestety zwiększenie przewagi łodzian, którzy wygrali cały mecz. Wynik - 6:11 (2;2, 1:4, 2:2, 1:3). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano tym razem kapitana Poznania Tomasza Różyckiego, który zdobył aż 4 bramki, oraz Piotra Piątka z Łodzi. Po jednym golu dla DSW Waterpolo Poznań zdobyli także Marcin Drula i Rafał Bocheński.

Rundę rewanżową poznaniacy rozpoczną 7-8 marca w Gliwicach, kiedy to ponownie zmierzą się z WTS Bytom. Piłka wodna powróci natomiast do Poznania dwa tygodnie później. 21-22 marca, w 7 kolejce Ekstraklasy zawodnicy DSW Waterpolo Poznań będą gościć zespół ze Szczecina.