Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Już dziś DSW Waterpolo Poznań zmierzy się z drużyną Legii Warszawa.

włącz .

Czy poznaniacy utrzymają pozycję lidera tegorocznych MPS w piłce wodnej?
Wiele zależy od weekendowych wyjazdowych rozgrywek w Warszawie. Pierwsze spotkanie rozpocznie się na basenie OSIR Żoliborz w piątek, 16 stycznia o g. 21.00. Mecz rewanżowy został zaplanowany natomiast na sobotę na g. 10.30.

Poznaniacy po 4 kolejkach mają na koncie pięć zwycięstw i tylko jedną porażkę i są aktualnymi liderami MPS, natomiast zespół gospodarzy z jedynie trzema wygranymi plasuje się obecnie na 4 miejscu.

Przed nami dwa niezwykle trudne mecze. Na wyjeździe, przy obcej publiczności, zagramy z zespołem, który ma w tym roku ambicje znaleźć się na podium Ekstraklasy i wzmocnił swój skład zawodnikami z innych krajów. – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Aby utrzymać się w grze o złoty medal tegorocznych Mistrzostw Polski musimy dać z siebie wszystko i wygrać oba spotkania.

W dwumeczu z Legią Warszawa w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk, Artur Wróbel, Dawid Łuc oraz trener Jacek Maciąg.

Piłka wodna powróci do Poznania w weekend 31 stycznia – 1 lutego, kiedy to nasza drużyna zmierzy się po raz pierwszy w tym sezonie z mistrzem Polski – zespołem z Łodzi.

fot. P. Rychter