Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

DSW Waterpolo Poznań gospodarzem dwumeczu z GKPW 59 Gorzów

włącz .

W najbliższy weekend na baseny sportowe Term Maltańskich powracają rozgrywki piłki wodnej seniorów. W 3 kolejce tegorocznej Ekstraklasy DSW Waterpolo Poznań zmierzy się z drużyną GKPW 59 Gorzów. Sobotni mecz poznańskich waterpolistów rozpocznie się o g. 18:30, natomiast niedzielny o 12:30. Wstęp na oba spotkania jest darmowy.

To już ostatnie w tym roku rozgrywki piłki wodnej seniorów w Termach Maltańskich. Przeciwnikami poznaniaków w 3 dwumeczu tegorocznych Mistrzostw Polski będą zawodnicy GKPW 59 Gorzów. Drużyna gości po 4 porażkach zajmuje obecnie ostatnią pozycję w tabeli rozgrywek ligowych, natomiast nasz zespół plasuje się na drugim miejscu. Poznańscy waterpoliści po utracie 3 punktów w Szczecinie zapowiadają tym razem zaciętą walkę o dwa zwycięstwa i pełną pulę punktów.
W najbliższym dwumeczu w Poznaniu musimy dać z siebie wszystko. W walce o mistrzostwo Polski nie możemy już pozwolić sobie na stratę żadnego punktu, tym bardziej, że za miesiąc czeka nas bardzo trudny mecz z Legią Warszawa – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Otwartą sprawą pozostaje nadal prawidłowość przebiegu obu spotkań w Szczecinie. Zwróciliśmy się już z prośbą o wyjaśnienie naszych wątpliwości do Polskiego Związku Pływackiego oraz Komitetu Technicznego Piłki Wodnej i czekamy na ich decyzję.
W dwumeczu z GKPW 59 Gorzów w barwach poznańskiego klubu wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski – bramkarz, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Rafał Iwanowicz, Dawid Łuc, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy oraz trener Jacek Maciąg.

fot. T. Szwajkowski