Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Remis w dwumeczu Arkonia Szczecin – DSW Waterpolo Poznań

włącz .


Remisem zakończył się sobotni dwumecz zespołów DSW Waterpolo Poznań oraz Arkonii Szczecin. Na basenie Floating Arena w Szczecinie pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 6:9, natomiast drugie wygraną gospodarzy 10:6. W obu meczach na bramce szczecińskiego zespołu stanął najlepszy bramkarz hiszpańskiej ligi waterpolo - Michał Diakonow. Obie drużyny w II kolejce MPS - Ekstraklasy zdobyły po 3 punkty.

W pierwszym spotkaniu od początku prym wiedli poznaniacy, którzy po 2 kwartach wygrywali z gospodarzami 1:4. W kolejnych 8 minutach waterpoliści ze Szczecina zremisowali 5:5, jednakże ostatnia kwarta należała już wyłącznie do zespołu gości. Cały mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 6:9 (0:1, 1:3, 4:1, 1:4) dla poznaniaków. Bramki dla DSW Waterpolo Poznań zdobyli: Bartosz Kowalewski (3 gole), Oskar Szymonik (2 gole) oraz Marcin Drula, Jakub Goździak, Paweł Wielogórski oraz Rafał Bocheński (po 1 golu). Podczas spotkania zanotowano łącznie 27 wykluczeń graczy obu drużyn.
Drugie, rozgrywane w tym samym dniu spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia poznaniaków 0:1. W 2 kwarcie drużyna ze Szczecina doprowadziła do remisu 4:4, a w kolejnej objęła prowadzenie z 2-bramkową przewagą. Cały mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 10:6 (0:1, 4:3, 2:0, 4:2), przy łącznie 23 wykluczeniach w obu zespołach. Bramki dla DSW Waterpolo Poznań zdobyli: Bartłomiej Kowalewski i Paweł Wielogórski (po 2) oraz Dawid Łuc i Oskar Szymonik (po 1).

Za nami bardzo trudny dwumecz. Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich naszych graczy w pierwszym spotkaniu, natomiast w wieczornym meczu ewidentnie zabrakło nam siły i koncentracji – wyjaśnia Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – W najbliższym tygodniu poprosimy Autonomiczny Komitet Piłki Wodnej oraz Polski Związek Pływacki o wyjaśnienia naszych wątpliwości związanych z przebiegiem spotkań w Szczecinie. Według opinii naszych prawników w dwumeczu po stronie gospodarzy wzięło udział 2 kluczowych zawodników, niezwiązanych na co dzień z tym klubem, którzy złamali w ten sposób obowiązujące ich przepisy LEN (przepisy Europejskiej Federacji Pływania).

Po mikołajkowym dwumeczu w Szczecinie poznańscy waterpoliści pojawią się na basenie Term Maltańskich tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w weekend 20 i 21 grudnia, kiedy to w 3 kolejce tegorocznego sezonu zmierzą się z GKPW 59 Gorzów.

fot. T. Szwajkowski