Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Lider pokonany

włącz .

W meczu 5 kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych MKS Poznań pokonał zespół Sokół Browar Kościerzyna 27:21.

Poznaniacy przystępowali do meczu w bojowych nastrojach, choć w składzie zabrakło doświadczonych Rafała Niedzielskiego i Jakuba Pochopienia.
Po dwóch bramkach Mateusza Pacały i jednym trafieniu Jakuba Kasperczaka na tablicy wyników było 3:0 dla miejscowych. Doświadczony zawodnik czerwono-czarnych był cichym bohaterem spotkania. W jednej z akcji ofensywnych niefortunnie zderzył się z Maciejem Tokajem i ukruszył trzy zęby. Nie zważając na ból dograł do 50 minuty meczu i zdobył w tym czasie 5 bramek będąc najskuteczniejszym graczem swojego zespołu. Do przerwy podopieczni Domana Leitgebera prowadzili 12:9.
Po zmianie stron nie zwolnili tempa. Na 13 minut przed końcem meczu prowadzili już 20:13. W bramce dobre interwencje zaliczał Piotr Góral, a w ataku bramki zdobywali Miłosz Bekisz i Daniel Bartłomiejczyk. Goście nie dawali za wygraną. Szybko rzucone cztery bramki dodały wiatr w żagle kościerskiej siódemce. W kluczowym momencie meczu ciężar gry na swoje barki wziął Bartosz Przedpełski. Najpierw zdobył dwie bramki z gry, a po chwili dołożył kolejną z rzutu karnego, którego sam chwilę wcześniej wywalczył.
Poznaniacy uspokoili grę ostatecznie pokonując Sokół Browar Kościerzyna 27:21.

Bramki dla MKSu zdobyli:
B.Badowski, P.Góral, T.Sobota, J.Kasperczak 5, M.Tokaj i M.Bekisz po 4, M.Pacał, B.Przedpełski po 3, W.Leder, Ł.Niedzielak, D.Bartłomiejczyk po 2, T.Łączkowiak, A.Klopsteg po 1, B.Grycman, H.Narożny, A.Żochowski,

fot. Elżbieta Skowron