Koniec sezonu i przegrana MKS Poznań

Piłkarze ręczni MKSu Poznań w ostatnim meczu w sezonie 2014/2015 ulegli na własnym parkiecie Sokołowi Kościerzyna 28:32 i ostatecznie zajęli dziesiąte miejsce w tabeli. Przed tym spotkaniem szczypiorniści z Newtona mieli szansę na awans nawet na ósmą lokatę, ale ostatecznie nie zdołali prześcignąć Wolsztyniaka Wolsztyn, a dziewiątą pozycję oddali Sokołowi. Najważniejsze jednak jest to, że 1 liga zostaje w Poznaniu!

Ostatni mecz sezonu pokazał, jak dużo wysiłku to utrzymanie kosztowało. Mimo przedmeczowych deklaracji podopieczni Domana Leitgebera od początku spotkania nie mogli znaleźć właściwego rytmu gry i nie potrafili odskoczyć rywalowi na więcej jak dwie bramki.
Oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 13:12 dla miejscowych. Po zmianie stron inicjatywę przejęli doświadczeni goście. Duża w tym zasługa bramkarza Macieja Pieńczewskiego, który tego dnia miał być po prostu klasą samą dla siebie. Poznaniacy nie potrafili go pokonać ani z rzutów karnych, ani w sytuacjach sam na sam. Gdy w 52 minucie zawodnicy z Kaszub prowadzili 26:21 wydawało się, że emocji już nie będzie. Czerwono-czarni jeszcze raz, ostatni już w tym sezonie zerwali się do pogoni za przeciwnikiem i na dwie minuty przed ostatnią syreną było już tylko 29:28 dla przyjezdnych. Dwie bramki z rzędu najskuteczniejszego tego dnia Ireneusza Żaka ustaliły wynik meczu na 32:28 dla Sokoła.