Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

MKS Poznań zostaje w pierwszej lidze

włącz .

Po pierwszej rundzie na mało kto dawał szanse MKS Poznań na uniknięcie gry w barażach. Dziś już wiadomo - pierwsza liga w Poznaniu pozostanie, a czerwono-czarni mogą zakończyć rozgrywki nawet na 8 miejscu. To wielki sukces tej drużyny.

Sobotni mecz z Wolsztyniakiem miał kluczowe znaczenie w kontekście uniknięcia gry w barażach. W przypadku zwycięstwa poznaniaków mało już były istotne wyniki w Kościerzynie i Lesznie.

W derbowe spotkanie lepiej weszli gospodarze. Po 5 minutach prowadzili 2:0 i dali wyraźny sygnał, że tanio skóry nie sprzedadzą. Poznaniacy szybko wrócili do gry i doprowadzili do remisu. Kapitalną partię rozgrywał w bramce Bartosz Badowski. 23-letni wychowanek klubu bronił jak w transie i to głównie dzięki niemu, po kwadransie gry było 5:4 dla gości. W ataku dobrze sobie radził Tomasz Łączkowiak, który indywidualnymi akcjami zdobył dwie ładne bramki. W drugiej części pierwszej połowy zarysowała się przewaga przyjezdnych. Duża w tym zasługa wprowadzonych do gry Bartosza Przedpełskiego i Daniela Bartłomiejczyka, którzy dali nową jakość w ataku. Po 30 minutach gry MKS prowadził 11:9 i wiadomo było, że emocji w tym meczu nie zabraknie.

Po zmianie stron Wojciech Leder bardzo szybko podwyższył wynik na 12:9 i taka przewaga utrzymywała się przez najbliższe 10 minut. Ostatnia część meczu to już popis zawodników ze stalicy Wielkopolski, którzy ostatecznie pokonali rywala 28:20 odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu.
W poznańskim zespole na wyróżnienie zasługują obaj bramkarze. Wśród zawodników z pola trudno szukać lidera i to jest chyba największy atut tej drużyny. Każdy z zawodników dołożył się do arcyważnego zwycięstwa, a cały zespół potwierdził, że potrafi stworzyć ciekawe widowisko.

Po tej wygranej poznaniacy mają na swoim koncie 23 punkty i są już pewni występów w 1 lidze w sezonie 2015/2016.

Bramki dla MKSu zdobyli:
B.Badowski, D.Zarzycki, B.Przedpełski, K.Martyński, D.Bartłomiejczyk, Jakub Pochopień po 4, M.Tokaj 3, L.Niedzielak, W.Leder, D.Komisarek, J.Kasperczak, T Łączkowiak po 2,P.Maćkowiak,  A.Żochowski,
fot. E. Skowron