MKS wygrywa w Olsztynie

MKS Poznań wygrywa ostatni mecz 23 kolejki pierwszej ligi grupy A. Poznaniacy pokonali na wyjeździe wyżej sklasyfikowaną Warmię Traveland 32:29.

Przed meczem zespoły dzieliło aż 8 punktów i mało kto się spodziewał, że czerwono-czarni wrócą z Olsztyna z wygraną. Początek meczu pokazał, że spotkanie będzie bardzo wyrównane. Na bramki Macieja Tokaja i Krzysztofa Martyńskiego szybko odpowiadał doświadczony Marcin Malewski i po pięciu minutach był remis 3:3. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do 20 minuty meczu. Chwilę wcześniej Malewski za faul na Łukaszu Niedzielaku otrzymał czerwoną kartkę i olsztynianie do końca meczu grali w osłabieniu. Na nieszczęście poznaniaków podobny kartonik ujrzał już po syrenie kończącej pierwszą odsłonę spotkania Maciej Tokaj.
Po zmianie stron gra była dalej wyrównana, ale MKS zwiększał jednobramkową przewagę z pierwszej połowy (15:14). Duża w tym zasługa Krzysztofa Martyńskiego, Jakuba Kasperczaka i Daniela Bartłomiejczyka, którzy w drugiej części spotkania zdobyli dla swojej drużyny 15 bramek i walnie przyczynili się do końcowego sukcesu.
Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem poznaniacy prowadzili 31:27.
Po tym zwycięstwie MKS zrównał się punktami z Realem Astromal Leszno i zbliżył się na jedno oczko do zajmującego dziewiąte miejsce Sokoła Kościerzyna.