MKS Poznań z łatwością pokonuje SMS Gdańsk

W rozegranym awansem meczu 21 kolejki 1 ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści MKSu Poznań pokonali na wyjeździe SMS Gdańsk 32:24.

Walcząca o uniknięcie gry w barażach drużyna Domana Leitgebera już na samym początku meczu zasygnalizowała, że przyjechała na Pomorze po zwycięstwo. Wielkopolanie ruszyli do ataku i po kwadransie gry prowadzili 9:5. Duża w tym zasługa Krzysztofa Martyńskiego, który zdobył aż sześć bramek dla czerwono-czarnych.
W drugiej części pierwszej połowy do głosu doszli miejscowi. Na dwie minuty przed przerwą po bramce Bartosza Kowalczyka podopieczni Marcina Pilcha wyszli na prowadzenie 15:14.
Po zmianie stron parkiet należał do poznaniaków. W bramce szalał Bartosz Badowski, a poznańska defensywa spisywała się bez większych zarzutów. Do ofensywy dołączyli Maciej Tokaj i Jakub Pochopień. Na siedem minut przed końcem meczu wygrana poznaniaków była oczywista.
Ostatecznie MKS Poznań pokonał SMS Gdańsk 32:24 i wygrał czwarte z pięciu rozegranych ostatnio spotkań.