Grunwald wygrał z Warmią

Dużo radości sprawili swoim kibicom szczypiorniści WKS Grunwald Poznań pokonując zespół Warmii Olsztyn 24:21. Od początku było widać ogromną determinację całego zespołu, aby przerwać serię porażek, które przytrafiły się w ostatnich tygodniach. Sam wynik pokazuje , że kluczem do zwycięstwa była obrona i bardzo dobra postawa bramkarza Filipa Tarko.

Cenne punkty piłkarek ręcznych AP Poznań

To był bardzo ważny mecz. Wygrywając z zespołem z Lubicza szczypiornistki AP Poznań oderwały się od strefy spadkowej w pierwszoligowej tabeli. Kontakt ze środkiem tabeli został tym samym utrzymany. Poznanianki, choć ich los nie jest lekki, w wypełnionej hali na Chwiałce dowiodły swej wartości.

Dreszczowiec na Chwiałce

W niedzielne popołudnie w hali B na Chwiałce szczypiornistki AP Poznań podejmowały Sambor Tczew. Pierwsza połowa nie zapowiadała tego co się wydarzyło w drugie części spotkania. Emocji było mnóstwo.

Derby dla Nielby

Szczypiorniści wągrowieckiej Nielby pokonali w Poznaniu Grunwald 23:22. Jak przystało na derby, spotkanie było zacięte, wyrównane, emocjonujące. Stało też na dobrym poziomie. Prowadzenie zmieniało się, ale żadnej z drużyn nie uzyskało się wyjść na większe niż dwubramkowe. Goście umocnili się na czele tabeli, a Grunwald plasuje się w środku tabeli.

Grunwald dobrej passy nie podtrzymał

Po czterech kolejnych zwycięstwach szczypiornistów Grunwaldu, przyszła pora na porażkę. Stało się to w derbach Wielkopolski, przeciwko drużynie z Leszna. Zacięte spotkanie oglądała rekordowa liczba kibiców. Wymiana ciosów w pierwszej połowie zakończyła się remisem 10:10. Drugą lepiej zaczęli goście, a Grunwald było stać tylko na dwie bramki w 13 minut. Potem nie potrafił już odrobić poniesionych strat.