Grunwald dobrej passy nie podtrzymał

Po czterech kolejnych zwycięstwach szczypiornistów Grunwaldu, przyszła pora na porażkę. Stało się to w derbach Wielkopolski, przeciwko drużynie z Leszna. Zacięte spotkanie oglądała rekordowa liczba kibiców. Wymiana ciosów w pierwszej połowie zakończyła się remisem 10:10. Drugą lepiej zaczęli goście, a Grunwald było stać tylko na dwie bramki w 13 minut. Potem nie potrafił już odrobić poniesionych strat.

Porażka szczypiornistek AP Poznań

Pierwsze mecz nowego sezonu nie był szczęśliwy dla piłkarek ręcznych AP Poznań. Poniosły u siebie porażkę z SMS-em ZPRP II Płock. Do remisu brakowało niewiele, drużyna z Mazowsza wygrała 31:30. Początek spotkania dobrze się ułożył dla przyjezdnych, które prowadziły aż 5:0. Poznanianki zdołały doprowadzić do remisu. W ostatniej akcji mogły znów wyrównać, po rzucie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Zwycięski początek szczypiornistów Grunwaldu

Piłkarze ręczni Grunwaldu udanie zainaugurowali rozgrywki. Odnieśli pierwsze, historyczne zwycięstwo za 3 punkty. Pokonali SMS ZPRP Gdańsk 23:21 (9:11). Nie udałoby się to, gdyby nie dobra gra obronna poznańskiej drużyny i świetna postawa bramkarza Filipa Tarko. Mecz był wyrównany, szczególnie w pierwszej połowie. Gospodarze nie wykorzystali w końcówce dobrych szans, więc po kontrach gdańszczan przegrywali.

Dobra passa Grunwaldu

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Tym razem ofiarą była Gwardia Koszalin, pokonana w hali przy ul. Newtona. Tylko do 50 minuty dotrzymywała kroku gospodarzom, potem została rozbita. Wystarczyła dobra, kolektywna gra Grunwaldu i zabójcze kontry.

Grunwald wygrał ze Stalą Gorzów

Drużyna z Gorzowa przyjechała do Poznania jako faworyt. Jest wyżej notowana, przed sezonem poważnie myślała o awansie. Mecz z Grunwaldem Stal zaczęła dobrze, przez pierwsze 20 minut dominowała. Potem „siadła”, do głosu doszli gospodarze. Podobnie wyglądała druga połowa meczu zakończonego zwycięstwem Grunwaldu 24:21 (14:13).