Prysły marzenia Medyka o Lidze Mistrzyń

Mimo zwycięstwa 2:0 w pierwszym meczu Medyk Konin odpadł z rozgrywek Ligi Mistrzyń. Piłkarki Mistrza Polski przegrały w rewanżowym meczu po dogrywce 0:3 i pożegnały się z piłkarską Europą. Miejmy nadzieję, że nie na długo.

Od początku meczu dominowały zawodniczki szkockiego Glasgow City. Już w 20 minucie Fiona Brown trafiła do bramki Anny Szymańskiej, lecz na szczęście dla Koninianek z pozycji spalonej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, co gwarantowało mistrzyniom Polski awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń.

Jednak w 59. minucie wynik spotkania otworzyła Joanne Love. Niespełna 20 minut później Szkotki zdobyły kolejną bramkę i doprowadziły do wyrównania wyniku dwumeczu. 90 minut nie wystarczyło, by wyłonić drużynę, który awansuje do 1/16 finału LM, więc potrzebna była dogrywka. Niestety już na jej początku, bo w 94. minucie z rzutu rożnego polską bramkarkę pokonała O'Sullivan.

Medykowi do awansu wystarczyłaby jedna bramka, lecz ani próby Ewy Pajor, ani Anny Gawrońskiej, a także Patrycji Balcerzak z rzutu wolnego nie okazały się skuteczne.

GLASGOW FC - MEDYK KONIN 3:0

BRAMKI: Love 59, Fairlie 77, O'Sullivan 94

Żółte kartki: McSorley, Black, Nelson, O'Sullivan, Brown - Szymańska, Pakulska

Glasgow: Alexander – Black , Nelson, McSorley (98. McCulloch), Docherty – Love, Lappin, O'Sullivan – Brown, Marlborough, Grant (46. Fairlie)

Medyk: Szymańska – Hercigonja-Moulton, Grzywińska (67. Szewczuk), Slavcheva, Konat – Sikora, Pakulska, Balcerzak, Żigić (81. Kamczyk) – Pajor, Gawrońska.