Kolejne zwycięstwo Kiboli

W ósmej kolejce Drużynie Wiary Lecha przyszło się zmierzyć ze spadkowiczem z „okręgówki” KS Łopuchowo. Po ciężkiej pierwszej połowie, „Kibole” po przerwie podnieśli się z kolan i odrabiając stratę wygrali 3:1 i utrzymali się na pozycji lidera.

DWL przez cały mecz przeważała w meczu. Pierwszą okazję do strzelenia bramki miał Szerszeń, który będąc sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę. Goście nie mieli wiele do powiedzenia na boisku, jednak wystarczył jeden błąd w polu karnym w 45. minucie i po faulu sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę pewnie wykorzystał zawodnik KS Łopuchowo.

Po przerwie DWL wyszła z podniesionymi głowami i nastawiona na atak ruszyła od pierwszych minut do przodu. Doprowadziło to do wyrównania w 53. minucie. Stały fragment gry przed polem karnym, który dogrywał Szenfeld. Po wielkim zamieszaniu samobójczego gola strzelił przeciwnik. Bramkę dającą prowadzenie strzelił Szerszeń, który tym razem wiedział, jak pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Minął go jednym zwodem i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki.

Wisienką na torcie była trzecia bramka Szerszenia w 88. minucie. Po zamieszaniu otrzymał piłkę na jedenastym metrze i płasko, po ziemi oddał strzał dający Drużynie Wiary Lecha zwycięstwo, a w konsekwencji lidera A-klasy.

Drużyna Wiary Lecha – KS Łopuchowo 3:1

Bramki: 53', 61', 88' – 45'

Zamęcki – Grajkowski (46' Nowak), Olaszczuk, Łaszyński, Sł. Makowski – Wyka (90' P. Makowski), Pawlaczyk (46. Górczak), Wojciechowski, St. Makowski, Szenfeld – Szerszeń

Żółte kartki: Górczak, Wyka – jedna żółta