Pożegnalna porażka drużyny kiboli

Wiara Lecha przegrała ostatni mecz w sezonie z rezerwami Polonii Środa Wlkp. 4:0. Dzięki porażce KS Gniezno z Zawiszą Dolsk 4:1 zachowali oni drugie miejsce w tabeli. Do okręgówki awansował zespół Concordii Murowana Goślina. Zespół Kiboli fatalnie zagrał w pierwszej połowie, wyszedł na mecz bez przekonania. Szybko oddał inicjatywę, nie potrafił skonstruować akcji i utrzymać się przy piłce.

Ataki gospodarzy musiały zakończyć się bramką, a pierwsza padła w 30. minucie. Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał jeden z zawodników, który z bliska uderzył obok bezradnego Juchacza. Kilka minut później Polonia wyprowadziła kontratak i było 2:0. Na łopatki Kiboli położyła trzecia bramka, którą w przeciągu dziewięciu minut zdobył zespół gospodarzy.

Po przerwie to jednak Wiara dominowała. Dwie zmiany przeprowadzone w przerwie zmieniły oblicze zespołu. Dobrze piłki w środku pola rozdzielał Adamski, który zagrał bardzo dobre spotkanie.

Kibolom jednak brakowało szczęścia pod bramką gospodarzy. Przy odrobinie szczęścia mogliby oni nawet wygrać to spotkanie. Świetną okazję miał Szerszeń, ale w sytuacji sam na sam nie oddał on strzału, później próbował z przewrotki. Uderzali też m. in. Makowski, Adamski, Surowiec i Smura, ale  aden z tych strzałów nie chciał wpaść do siatki.

Dobry mecz rozegrał także Juchacz, który mimo tego, że nie powstrzymał rywali przed zdobyciem goli, kilka razy świetnie ich zatrzymał. W drugiej połowie był aktywny na przedpolu, zablokował także kilka groźnych strzałów z dystansu. Nie miał jednak wiele do powiedzenia po próbie w doliczonym czasie gry, która wylądowała w siatce. Uderzenie w okienko bramki Juchacza, ustaliło wynik meczu na 4:0.

W przyszłym sezonie Kibole ponownie zagrają w A-klasie. Początek rozgrywek 23 sierpnia.

POLONIA II ŚRODA WLKP - K.K.S. WIARA LECHA 4:0

BRAMKI: `30, `37, `39, `90

Żółte kartki: J. Makowski

DWL: Juchacz - J. Makowski, S. Makowski, Nowak - Grajkowski (55. Surowiec), Wojciechowski (45. Adamski), Pawlaczyk (45. Ślisiński), Łaszyński, Smura, K. Stachowiak (55. Kunzowicz) - Szerszeń