Derby Wielkopolski dla Zielonych

Warta Poznań – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:3. Nie było wątpliwości, kto w tym meczu jest lepszy. Goście pierwszą groźną sytuację pod bramką Ostrovii stworzyli już w 3 minucie, gol cudem nie padł kilkanaście minut później, ale to gospodarze zdobyli pierwszego gola, po serii błędów piłkarzy Warty. W 27 minucie było 1:0 dla Ostrovii po golu Wrzesińskiego, ale już po kilku minutach nastąpiło wyrównanie po mocnym strzale Michała Ciarkowskiego. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Warta wyszła na prowadzenie. Kontratak wykończył Ngamayama, choć niewiele brakowało, by gospodarze zdążyli jeszcze wyrównać.

Warta była lepsza w pierwszej połowie, w drugiej nic się nie zmieniło. Atakowała, była częściej przy piłce, jej akcje stawały się coraz groźniejsze. W 73 minucie strzał Piceluka obronił bramkarz Ostrovii, ale dobitka Ciarkowskiego była skuteczna. Nie było już wątpliwości, kto zgarnie 3 punkty. W ostatnich minutach mogły paść kolejne gole dla Warty. Miejscowi nie mieli w tym meczu wiele do powiedzenia, choć tuż przed końcem Więckowi udało się zdobyć drugiego gola dla swej drużyny.

Po tym meczu Warta znalazła się na 3. miejscu w tabeli z teoretycznymi szansami na awans. Wątpliwe jednak, by Bytovia i Chrobry Głogów odpuściły. W środę Warta zmierzy się u siebie o godzinie 18 z Odrą Opole.

Skład Warty: Semir Bukvić, Artur Marciniak, Wojciech Onsorge, Łukasz Jasiński, Dawid Jasiński, Maciej Scherfchen, Alain Ngamayama, Błażej Nowak (86’ Dawid Czerniejewicz), Karol Gregorek (73’ Dominik Chromiński), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (67’ Paweł Piceluk).