Nareszcie zwycięstwo. Warta wygrała w Zielonej Górze

Stelmet UKP Zielona Góra – Warta Poznań 1:2. W tym meczu nie było faworyta, choć więcej szans należało przyznać Warcie. Tyle, że Zieloni ostatnio zawodzą w najmniej oczekiwanych momentach. Teraz nie zawiedli. Od 25 minuty przegrywali po golu Wojciecha Okińczyca i wydawało się, że mimo optycznej przewagi skończy się jak zwykle. Wyrównał jednak dość szybko Dawid Jasiński strzałem głową. W drugiej połowie zwycięstwo Warcie zapewnił Paweł Piceluk.

Warta miała po przerwie dużą przewagę, jej wyższość nie podlegała dyskusji. Najważniejsze, że tym razem udało się to potwierdzić zwycięskim golem. Po niespodziewanej porażce Bytovii w Katowicach strata Zielonych do tej drużyny zmalała do pięciu punktów. Przewaga Chrobrego Głogów wydaje się już nie do odrobienia. Wszystko jest jeszcze możliwe, ale lepiej nie robić sobie wielkich nadziei na awans. Warta gra nierówno.