Rozpędzona drużyna kiboli

W sobotnie popołudnie o ligowe trzy punkty walczyli nie tylko piłkarze Lecha, ale również jego kibice. I podobnie jak drużyna Mariusza Rumaka wygrali oni w wyjazdowym spotkaniu. Osiągnęli jednak wynik jeszcze bardziej imponujący, ponieważ aż cztery razy pokonywali bramkarza rywali.

Spotkanie mogło się jednak dla nich rozpocząć fatalnie. Techniczny błąd przed własną bramką popełnił Olaszczyk, który dotknął piłki ręką i sędzia podyktował rzut wolny w niebezpiecznie odległości od bramki Sałaty. Ten jednak świetnie interweniował po uderzenie jednego z zawodników gospodarzy.

Chwilę później było jednak 1:0 dla gości. Nowak świetnie wypatrzył niepilnowanego Szerszenia, który bez większych problemów otworzył wynik spotkania. W pierwszej połowie miał on jeszcze kilka sytuacji na zdobycie goli – był dobrze obsługiwany podaniami przez swoich kolegów z drużyny, ale brakowało skuteczności. W końcu zdobył bramkę. Faulowany na wysokości 18. metra był K. Wojciechowski, a Szerszeń bez większych problemów umieścił piłkę w siatce po mierzonym uderzeniu pod poprzeczkę.

Po przerwie Wiara Lecha nie pozwoliła gospodarzom dojść do głosu. Już w 48. minucie Pawlaczyk zagrał nad obrońcami Maratończyka do Szulerowicza, który bez zastanowienia uderzył po długim rogu ipodwyższył prowadzenie Kiboli na 3:0.

Mało kto chyba spodziewał się, że w tym meczu zobaczy kolejnego gola zdobytego uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. A stało się to w 60. minucie. Ostatniego jak się później okazało gola zdobył Łaszyński, który zaskoczył bramkarza i strzelił obok bliższego słupka, zdobywając tym samym swoją pierwszą bramkę w barwach Kiboli.

Lechici tym samym zmniejszyli stratę do prowadzącej Concordii, która nie rozegrała swojego meczu z KS Gniezno. To spotkanie zostało przełożone na 1 maja.

MARATOŃCZYK BRZEŹNO - K.K.S. WIARA LECHA 0:4

BRAMKI: `7, `41Szerszeń, `48 Szulerowicz, `60 Łaszyński

Żółte kartki: Cztery dla rywala

Czerwona kartka: Za dwie żółte

DWL: Sałata - Nowak, Olaszczyk, Jankowski - Smura, Łaszyński, Pawlaczyk, K. Wojciechowski - Szulerowicz, Szerszeń, Szenfeld