Bytovia pozbawiła Zielonych złudzeń

Do końca rozgrywek II ligi pozostało kilkanaście kolejek, ale już dziś możemy przestać się łudzić, że Warta wróci do I ligi. Tydzień temu straciła punkty w meczu ze zdecydowanie słabszym Jarotą Jarocin, a teraz doznała klęski w Bytowie. Bytovia Drutex, poważny kandydat do awansu, zwyciężyła Zielonych 3:1.

Nie zapowiadało się na taki wynik. Warta prowadziła nawet po bramce Łukasza Jasińskiego w 15 min. i wynik ten dowiozła do przerwy. Jeszcze 20 minut przed końcem miała mecz pod kontrolę. Bytovia wyrównała w 69 minucie po golu Hirsza, a po dwóch minutach prowadzenie dał jej Pietoń. Szanse na dobry wynik Zielonych stopniały po czerwonej kartce dla Artura Marciniaka. Michalski dobił gości w 88 minucie.

W tabeli po tej kolejce Warta nie obsunie się poniżej piątego miejsca, ale strata do czołowych drużyn wzrośnie. Bytovia ma już 4 punkty więcej, a przed nią plasują się jeszcze Górnik Wałbrzych i Chrobry Głogów, który po weekendzie może wyprzedzać Wartę już o 9 punktów.

Skład Warty w Bytowie: Semir Bukvic – Artur Marciniak, Alain Ngamayama, Łukasz Jasiński (Wojciech Onsorge 3'), Dawid Jasiński, Adrian Bartkowiak, Michał Goliński, 18. Dominik Chromiński (Maciej Scherfchen), Błażej Nowak (Mateusz Pogonowski), Grzegorz Rasiak, Karol Gregorek.