Warta znów wygrała. Jest liderem

Przeciwnikiem Zielonych w kolejnym meczu pierwszoligowym był spadkowicz z ekstraklasy – Miedź Legnica. Gole strzelone w samej końcówce dały im zwycięstwo 2:1. Pierwszą bramkę dla Warty (pierwszą w meczu i swoją pierwszą w nowym klubie) zdobył Łukasz Trałka.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w Grodzisku Wielkopolskim była wyrównana. Mogła przynieść Warcie prowadzenie. Miała rzut karny krotko przed przerwą, ale Łukasz Załuska obronił strzał Roberta Janickiego. W drugiej połowie przewaga Zielonych rosła, aż gola w końcówce zdobył były kapitan Lecha, a dwie minuty później Adrian Laskowski wracający do gry po długo leczonej kontuzji. Goście zdążyli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

Do Grodziska przybyła spora grupa kiboli z Legnicy, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w drugiej połowie. Przed meczem Nikodem Fiedosewicz otrzymał okolicznościową koszulkę za rozegranie 100 meczów w barwach Zielonych.Warta Poznań - Miedź Legnica 2:1 (0:0).
 Bramki - Łukasz Trałka 83, Adrian Laskowski 85 dla Warty - Henrik Ojamaa 89 dla Miedzi
Warta:  Lis - Kupczak,  Kieliba,  Ławniczak, Fiedosewicz - Rybicki, Grobelny, Trałka,  Janicki (89' Kiklaisz),  Jakóbowski (70'  Napołow) - Jaroch (82' Laskowski)