Skromna porażka poznańskich piłkarek

Nie tylko Kolejorz poniósł klęskę na własnym obiekcie. Także piłkarki Polonii. One jednak mierzyły się z czołową polską drużyną, niekwestionowanym hegemonem – Medykiem Konin. Wynik – 0:11. Były to pierwsze derby Wielkopolski na tym poziomie od 12 lat.

Bitym faworytem tego spotkania był oczywiście Medyk i wszystko zaczęło się planowo bo pierwsza bramka padła już w 2 minucie, a po 17 minutach było 3:0 Medyka. Przed przerwą Koninianki zdobyły jeszcze jedną bramką, schodząc do szatni z czterobramkową przewagą. W drugiej części gry Medyk rozkręcił się jeszcze bardziej i aż siedmiokrotnie skarcił Polonię. Licznik zatrzymał się na 11 golach, ale śmiało tych goli mogło być więcej bo parę razy Polonię ratował słupek, poprzeczka czy bramkarka Siejka. Polonia pod bramkę Medyka zapędzała sie bardzo rzadko.

Ten mecz pokazał jaka jest różnica poziomów między tymi zespołami na ten moment. Polonia póki co szoruje dno z zerowym dorobkiem punktowym i jeśli nie chcą być ligowym pośmiewiskiem i spaść z z hukiem trzeba się zabrać do roboty bo na razie wygląda to naprawdę źle. Medyk za to jest na czele bez porażki i na pewno jest w nich rządza przywrócenia straconego tytułu Mistrza Polski.