Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Alexis Sanchez znów w Poznaniu!

włącz .

Wielka gratka dla poznańskich kibiców. 8 czerwca, o godzinie 20.45 przygotowująca się do Mistrzostw Świata reprezentacja Polski zmierzy się na Inea Stadionie z narodową drużyną Chile. To klasowa ekipa, z gwiazdami w składzie i wielkimi sukcesami w ostatnich latach, aktualny mistrz swego kontynentu, który jednak na rosyjskie mistrzostwa się nie zakwalifikował.

W rankingu FIFA Chile plasuje się aktualnie na miejscu 10, czyli kilka pozycji za Polską. Zapowiada się więc wyjątkowo atrakcyjny mecz, zdobycie biletów nie będzie sprawą łatwą. Najbardziej znanym piłkarzem z Chile jest Alexis Sanchez, dla którego występ w Poznaniu nie będzie nowością. Zagrał tu przez 85 minut w barwach Udinese. Lech mierzył się z tą włoską drużyną wiosną (a właściwie jeszcze zimą) 2009 roku w Pucharze UEFA. Poznański stadion nie wyglądał wtedy tak, jak dziś…

Piłkarz Arsenalu nie jest jedyną gwiazdą w drużynie Chile. Bramkarzem jest znany z gry w Manchester City Claudio Bravo. Partnerem Roberta Lewandowskiego w Bayernie jest Arturo Vidal. Inni znani piłkarze to Mauricio Isla (Fenerbahce), Jean Beausejour (Universidad de Chile), Gary Medel (Besiktas, do niedawna Inter Mediolan), Charles Aranguiz (Bayer Leverkusen).

W grupie Mistrzostw Świata Polska zmierzy się z Senegalem, Kolumbią. Japonią. Wynika z tego dobór przeciwników w spotkaniach kontrolnych przed rosyjską imprezą. 23 marca odbędzie się mecz z Nigerią, trzy dni później z Koreą Południową, wreszcie w czerwcu z Chile. Tuż przed wyjazdem do Rosji kadra narodowa zagra jeszcze na Stadionie Narodowym z Litwą.