Udany początek Warty

O ile w drużynie Lecha nastąpiły przed nowym sezonem spore zmiany, to ekipie Zielonych mamy do czynienia z kompletnym przemeblowaniem. Do inaugurującego drugoligowy sezon meczu z Rozwojem Katowice przystąpiła z nową właściwie ekipą. Trzeba przyznać, że zmiany te wyszły Warcie nadobne. Pewnie, po dobrym meczu, zwyciężyła 3:1.

Do przerwy było tylko 2:0 dla gospodarzy. Tylko, bo mogli, a nawet powinni zdobyć dwa razy więcej bramek. Po przewie zagrali w stylu z ubiegłego sezonu, czyli defensywnie, jakby zależało im Tylkowa dowiezieniu prowadzenia do końca. Stracili gola z rzutu karnego i zrobiło się nieciekawie. Na szczęście trener Nemec wprowadził nowych zawodników i gra znów zaczęła przypominać tę z pierwszej połowy. Udało się zdobyć trzeciego gola. Strzelcem był Kita, z którego Zieloni będą mieli dużą korzyść.

Warta Poznań – Rozwój Katowice 3:1 (2:0)

Przemysław Kita 14, 90, Tomasz Dejewski 32 - Kamil Bętkowski 53 (k)
Warta - Adrian Lis , Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz, Adrian Laskowski, Wiktor Patrzykąt, Hubert Antkowiak(89" Adrian Chopcia), Artur Marciniak(71' Michał Grobelny), Przemysław Kita, Krzysztof Biegański( 68' Krystian Sanocki), Adrian Cierpka(80' Adrian Szynka).