Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Rasiak wraca do domu

włącz .

Grzegorz Rasiak, piłkarz urodzony w Szczecinie, ale od młodości związany z Poznaniem, mający za sobą występy w dobrych klubach polskich, angielskich, cypryjskich, został zawodnikiem II-ligowej Warty Poznań.

34-letni zawodnik właśnie z Warcie zaczynał poważną karierę, choć jest wychowankiem Olimpii. Grał potem w Bełchatowie, Odrze Wodzisław, Dyskobolii, by przenieść się na Wyspy Brytyjskie. Najpierw występował w grającym w Championship (zaplecze I ligi) Derby, by niespodziewanie trafić do Tottenhamu. Furory tam nie zrobił, ale zasłynął ze skuteczności w klubach grających klasę niżej (Southampton, Bolton, Reading).

Potem znalazł się na Cyprze, w AEL Limassol. Po powrocie do Polski pojawił się w Jagiellonii Białystok, potem w Lechii Gdańsk. Po sezonie, w końcówce którego strzelił kilka ważnych bramek, rozpoczął treningi z Wartą. Podpisał tu kontrakt, a w dwóch sparingach był jedynym piłkarzem tego klubu strzelającym gole.

Dla kibiców „Zielonych”, a takich w Poznaniu ciągle jest wielu, pojawienie się tego zawodnika jest atrakcją. Niemłody, ale klasowy napastnik z pewnością przyciągnie wielu fanów na kameralny stadionie przy Drodze Dębińsk