Futsal. UAM Poznań wysoko, ale z trudem pokonał Unifreeze Górzno

Wynik był wysoki – 6:1 – ale mylący. Futsalistki UAM mocno musiały się natrudzić, by pokonać ambitną drużynę z Górzna. Pierwsza bramka padła dopiero kilka sekund przed końcem pierwszej połowy, w dodatku był to gol samobójczy. Wyrównana gra była także w drugiej połowie. Dwie minuty przed końcem UAM prowadził tylko 3:1, trzy gole padły w samej końcówce, ostatni – równo z syreną.

Teraz zawodniczki UAM czeka najtrudniejsze wyzwanie. Udają się do Warszawy, na spotkanie z tamtejszym AZS AWF. To będzie mecz prawdy. Takie wydarzenia można porównać do zmagań Lecha z Legią.

UAM Poznań – Unifreeze Górzno 6:1 (1:0). Bramki: 20' 1:0 samobójczy, 25' 2:0 Alicja Zając, 31' 2:1 Klaudia Szymczak, 33' 3:1 Ada Sikora, 39' 4:1 Laura Czudzińska, 40' 5:1 Alicja Zając, 40' 6:1 Monika Marczak.

Skład UAM Poznań: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Anna Machowiecka, Laura Czudzińska, Dominika Latuszek, Karolina Grześkowiak, Katarzyna Tarnowska, Marta Kosiorek, Agnieszka Grzechowiak, Monika Marczak, Renata Nowak, Ada Sikora, Alicja Zając, Aleksandra Tyl.