Świąteczne prezenty od poznańskich futsalistek

2016 rok bardzo dobrze skończył się dla poznańskich drużyn. W piątek Kotwica Kórnik rozgromiła AZS UG Gdańska 5:0 (1:0). W niedzielę równie dobrze spisała się ekipa UAM, która pokonała AZS AWF Warszawa 5:2 (3:0). Ciąg dalszy rozgrywek zapowiada się dla nich bardzo interesująco. Obie ekipy już zapewnily sobie prawo gry w play-off.

Kórniczanki pierwszą połowę zagrały dość przeciętnie. Sporo pracy miała bramkarka Kotwicy Ola Blige. Po przerwie rządziły niepodzielnie, nie dając gdańszczankom żadnych szans. Bardzo dobrze zagrała Sywia Marek strzelczyni 3 bramek, ale brawa dla całej drużyny. Bramki zdobyły Sylwia Marek 3, Martyna Boguszyńska, Hanna Cerajewska. Kotwica: Aleksandra Blige, Aleksandra Godlewska, Monika Nowak, Anna Jacewicz, Karolina Wlekła, Katarzyna Sikora, Martyna Boguszyńska, Małgorzata Ładniak, Klaudia Szprync, Sylwia Marek, Justyna Dziabaszewska, Jagoda Zielińska, Hanna Cerajewska, Ewa Weber. Trenerka Violetta Biegańska.

W niedzielny wieczór w hali na Morasku spotkały się aktualne Mistrzynie Polski, UAM Poznań z drużyną AZS AWF Warszawa, która jeszcze w tych rozgrywkach nie przegrała meczu. Zgodnie z przewidywaniami było to ciekawe spotkanie. W poprzedniej kolejce UAM przegrał po fatalnej grze z Kotwicą. Tym razem od początku było widać, że podrażnione panie z Moraska bardzo chciały wygrać. Do przerwy było 3:0, po bardzo ładnych bramkach Czudzińskiej, Kosiorek iZając.

Po przerwie podrażnione warszawianki zabrały się do odrabiania straty. Bramkarka Dewicka miała sporo pracy, na szczęście była dobrze dysponowana. Od 33 minuty, po dwóch bramkach Pepłowskiej zrobiło się 3:2. Jednak dwie cudowne bramki Alicji Zając załatwiły sprawę.

Bramki: Alicja Zając 3, Laura Czudzińska, Marta Kosiorek - Anna Pepłowska 2.

UAM Dominika Dewicka, Emilia Krajewska, Alicja Zając, Laura Czudzińska, Dominika Latuszek, Katarzyna Tarnowska, Marta Kosiorek, Monika Marczak, Aleksandra Tyl, Paula Fronczak, Renata Nowak, Ada Sikora, Żaneta Pawlik, Marta Zielińska.